ORDU’DA KAR ESARET DEĞİL

Okuma Süresi:54 Saniye

Birçok noktada çalışma gerçekleştirerek ilçeleri şantiyeye dönüştüren Ordu Büyükşehir Belediyesi kış mevsiminin etkili olduğu yüksek rakımlı ilçelerde ise karla mücadele çalışmaları yürütüyor.

465 iş makinası ve 560 personelle teyakkuzda bekleyen ekipler, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla birlikte ulaşımda aksaklık yaşanmaması için karla mücadele çalışması yaparken oluşması muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Başkan Güler, 27 bin 318 kilometre ile Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun iline sahip Ordu’da vatandaşların kışın olumsuzluklarını hissetmeyeceklerini söyledi.

ÖNCELİK HASTA VE CENAZE HİZMETLERİNE

Kent merkezleri başta olmak üzere mahalle yollarının hiçbirinin kapalı kalmaması için sıkı bir çalışma yürüteceklerini kaydeden Başkan Güler, “560 personel, 465 iş makinası ile karla mücadele çalışmalarına başladık. Vatandaşlarımızdan tek ricamız araçlarını kışa hazır hale getirmeleridir. Bunun haricinde vatandaşlarımız yaşayabilecekleri sorunlarda 444 10 52 numaralı çağrı merkezimizi ve ALO 153’ü 7/24 arayabilirler. Daha önceki yıllarda olduğu gibi önceliğimiz ise hasta ve cenaze hizmetleridir” dedi.

KAPALI YOL BULUNMUYOR

Vatandaşların ulaşımda aksaklık yaşamaması için ekipler kar yağışının etkili olduğu yüksek rakımlı ilçelerde imkanlarını seferber ediyor. Yapılan çalışmalar sonrası ise Ordu’da herhangi bir kapalı mahalle ve grup yolu bulunmuyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.