DOLMUŞLARDA GENÇ-YAŞLI GERGİNLİĞİ SÜRÜYOR

Okuma Süresi:57 Saniye

Fatsa’da okulların başlamasıyla birlikte toplu taşımalarda ki insan kalabalığı da giderek arttı.

Yaz aylarında belli güzergahlarda yoğunluk yaşanan toplu taşıma araçları olan dolmuşlarda, okul sezonuyla birlikte hemen her güzergah için tam dolu seferler başladı.
Özellikle Sanayi- Kurtulmuş hattının yoğun olarak kullanıldığı ilçede şehir merkezinden, büyük sanayiye kadar sefer yapan Siteler dolmuşlarında gençler, çocuklar ve büyük vatandaşlar arasında gerilim de artmaya başladı. Gençlerin okul çıkış saati ile çoğu vatandaşın mesai bitiş saatlerinin çakıştığı akşamüzeri saatlerinde dolmuşlarda yer kapmaca yaşanıyor. Meydan durağına gelene kadar ki durakla binen öğrenciler boş koltuklara otururken, meydan da bekleyen vatandaşlar ise boş koltuk olmamasına tepki gösteriyor.
Okuldan yorgun çıkan gençler yaşlılar başta olmak üzere çoğu vatandaşlara yer vermezken, yaşlılarda da gençlere karşı ayrı gergin tavırlar sergileniyor.
Dolmuşları sık sık kullanan vatandaşlar, “Açıkçası gençlerin artık toplu ortamlarda nasıl davranmaları gerektiklerini bilmediklerini ve büyüklere karşı saygıyı kaybettiklerini düşünüyorum. Dolmuşlarda sesli olarak argo konuşmalar, insanları rahatsız edici tavırlar ister istemez ortamı geriyor. Toplum kuralları gereği geçmişte ne gördük ve nasıl yaşadıysak şimdide o görgüyü bekliyoruz ama maalesef artık gençler çok değişik” dediler.
Öğrenciler ise gün içerisinde kendilerinin de yorulduklarını ve yer vermedikleri için bu kadar tepki aldıklarını belirttiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.