TORUN FATSA OSB’Yİ TBMM’YE TAŞIDI

Okuma Süresi:1 Dakika, 11 Saniye

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun Fatsa’nın da içerisinde bulunduğu Organize sanayi sitelerini TBMM Plan Bütçe Komisyonu gündemine taşıdı.

Torun, Ordu’nun kalkınması ve istihdamın artırılması için Fatsa ve Ünye OSB’lerinin yapımlarının tamamlanması gerektiğini söyledi.
Organize sanayi konusunda ciddi sorunların olduğunu kaydeden Milletvekili Torun; “Ordu bildiğiniz gibi Sanayi olarak çok fazla gelişmiş değil. Özellikle organize sanayi konusunda ciddi sorunlarımız var. Ordunun kalkınması ve istihdam imkanlarının da arttırılması için merkez organize sanayi bölgesinin geliştirilmesi ve orada ikinci sanayi  Fatsa Organize Sanayi ve Ünye Organize Sanayi bölgelerinin yapımlarının tamamlanması gerekmektedir” dedi.

“ORDU’DA 35 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK”

Milletvekili Torun 2 Ekim 2023 Ordu ikinci Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyet Başkanlığıyla ilgili mahkeme kararını hatırlatarak; “Kararı gereğince 14 milyon 769 bin 546 TL tutarındaki kamulaştırma bedeli sanayi ve teknoloji Bakanlığına kredi olarak talep edilmişti. Ünye Organize Sanayi Bölgesi sahasında şebeke yapım işi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ihaleye çıkılmış ancak yapımı hâlen tamamlanmamıştı. Söz konusu sanayi bölgelerinin yapım süreçlerinin tamamlanması, bu ödemelerin gerçekleştirilmesi de ve yapım işlerinin bitirilmesine bağlı bu eksiklikler tamamlandığında ordumuzda 35.000 kişiye istihdam sağlanacağı öngörülmektedir.” diye konuştu.

“OSB’LER NE ZAMAN TAMAMLANACAK”

Torun, Bakan Kacır’a Ordu’da yapımı sürdürülen OSB’lerin kredi taleplerinin ne zaman karşılanacağını sorarak; “Ünye OSB sahasında başlangıçta belirtilen yapım süreci hangi tarihte tamamlanacak. Sayın bakan, Ordu’da yapımı sürülen sürdürülen OSB lerin bekleyen kredi talepleri ne zaman karşılanacak? Ünye ve OSB sahasında başlangıçta bekle yapım süreci hangi tarihte tamamlanacaktır?” konuşmasında bulundu.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.