Başhekim Delier, “ Fatsa Devlet Hastanesi’nde Günlük 4 Bin Kişiye Müdahale Ediliyor”

Okuma Süresi:3 Dakika, 3 Saniye

Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Alper Delier, Fatsa Devlet Hastanesi’nin doktor sayısı bakımından oldukça geliştiğini, teknolojik imkanların sürekli olarak güncellendiğini ve şartların her geçen gün iyileştirildiğini ifade ederek, şuanda günlük yaklaşık 4 bin hastaya müdahale edildiğini söyledi.

İnşaat çalışmaları 2016 yılında tamamlanarak hizmete açılan ve 18 ay içerisinde yapılan 300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesi, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Özel hastane konforunu aratmayan ve ulaşım kolaylığının bulunduğu hastanede günlük yaklaşık 4 bin hastaya müdahale ediliyor.

Hastanemize 11 yeni uzman hekim atandı

Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Alper Delier yaptığı açıklamalarda ilerleyen süreçte sağlık hizmetlerinin daha çok geliştirileceğini belirtti.

Delier, “Hastanemize açıktan atama ve devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile 2 kardiyoloji uzmanı, 2 çocuk hastalıkları uzmanı, 2 göz hastalıkları uzmanı, 1 kadın doğum uzmanı, 1 anestezi uzmanı, 2 dâhiliye uzmanı, 1 acil tıp uzmanı olmak üzere 11 uzman hekim atanmıştır. Uzman hekimlerden 2 kardiyoloji uzmanı, 1 çocuk hastalıkları uzmanı, 1 anestezi uzmanı, 1 dâhiliye uzmanı hasta kabulüne başlamıştır. Diğerleri de çok kısa sürede görevlerine başlayacaktır. Yeni gelen hekimlerimizle birlikte günlük poliklinik sayımız 3 bi 500 – 4 bine kadar çıkmıştır. Doktorlarımız MHRS dışında da ayaktan hasta kabulü yapmaktadır. Bu sayede hastanemize ayaktan muayene olmak isteyen vatandaşlar muayene olabilmektedir. Birçok branşta da mesai dışı hasta kabulüne başlanmıştır. Mesai dışında hasta kabul listeleri aylık olarak Hastanemizin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılmaktadır. Hastanemiz kardiyoloji polikliniğine gelip anjiyo yapılması gereken hastaların anjiyoları haftanın belli günleri Ordu’da kendi doktorlarımız tarafından yapılacaktır” dedi.

Hastanede, psikiyatri ve nöroloji uzmanlarının olduğunu ancak yeterli sayıda olmadıklarından en kısa sürede yeni atamalar beklediklerini kaydeden Başhekim Delier, bu konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla gerekli taleplerin oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.

Doğalgazdan kendi elektriğimizi üretiyoruz, Türkiye’de yoğun bakımda en fazla hasta kabul eden hastanelerden birisiyiz, tüm hastalarımız ile en iyi şekilde ilgileniyoruz

“Hastanemizin, Bakanlık tarafından yapılan kalite puanı yüzde 94.99’dur” diyen Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Alper Delier, hasta memnuniyetlerini ise rakamlarla şu şekilde paylaştı, “Hasta memnuniyetinde acil servis yüzde 97, yatan hasta yüzde 98 , ayaktan hasta yüzde 98, genel ortalama hasta memnuniyet oranı yüzde 97,6’dır. Hastanemizde 16 tane 1 ve 2. Basamak Yoğun Bakım ile 4 tane 1. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım varken, yoğun bakım servis sayıları ve yoğun bakım basamakları artırılarak hastanemize 32 tane 3.Basamak Yoğun Bakım, 4 tane 2. Basamak Yoğun Bakım, 8 tane 1.Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi kazandırılmıştır. Pandemi döneminde yoğun bakım sayıları 61’e kadar yükseltilmiş, Covid-19 için yeni acil oluşturulmuş, ildeki 2 PCR laboratuvarının biri hastanemize kurulmuştur. Hastanemiz Pandemi döneminde ilimiz ve Türkiye genelinde yoğun bakımda en fazla hasta kabul eden hastanelerden biri olmuştur. Sizin vasıtanızla Fatsa Devlet Hastanesi’nde görev yapan bütün personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Hastanemiz 2019 yılından itibaren trijenerasyon sistemiyle (doğalgazdan) kendi elektriğinin yüzde 80’ini üreten ilk 3 hastaneden biridir ve Karedeniz Bölgesinde tek hastanedir. Ayrıca bu üretimi kendi teknik personeli ile sağlayan tek hastanedir. Hastanemiz yataklı servislerimizde asansör sıkıntısı çekildiğinden asansör sayısı 3’ten 5’e çıkarılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Aylık yaklaşık bin ameliyat yapılıyor, hastanemizi yeni dönemde iyileştirmek ve geliştirmek için projelerimiz devam ediyor

Fatsa Devlet Hastanesi’nde aylık yaklaşık bin ameliyat yapıldığını ve bu rakamın oldukça yüksek olduğunu kaydeden Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Alper Delier, “Hastanemizde aylık yaklaşık 65 bin – 70 bin civarında hasta muayene olmaktadır. 800 ile bin arasında da ameliyat yapılmaktadır. Günlük ortalama 250-300 arasında hasta yatmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri ile palyatif bakım hizmetleri devam etmekte, 14 yataklı palyatif bakım merkezimiz hasta kabul etmektedir. Hastanemiz Türkiye’nin rol grubunda en yoğun yüzde 5’lik dilimindedir. Hastanemizi yeni dönemde iyileştirmek ve geliştirmek için çalışmalarımız ve projelerimiz devam etmektedir. Bu projelerimizi İl Sağlık Müdürlümüz ile istişare edip önümüzdeki zamanlarda Fatsa’ya kazandırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.