Fatsa ilçesi tarımsal potansiyeli yüksek bir yer

Okuma Süresi:1 Dakika, 23 Saniye

Fatsa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat Aydoğan, “Üretim yapacak çiftçilerimizi çok önemsiyor ve onlarla her alanda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Fatsa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat Aydoğan yaptığı açıklamada, “Fatsa ilçesi tarımsal potansiyeli yüksek bir yer. Bu kapsamda üreticilerimizle birlikte belli ölçeklerde üretim yapıyoruz. Üreticilerimizin ilgisi yüksek olduğu için bizlerde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapıyoruz. Farklı bitkileri burada yetiştiriyoruz. Vatandaşlarımız bizlere proje fikri ile geldiğinde kendisine ilk sorduğumuz işin başında olup olmayacağıdır. Bitkisel ve hayvansal faaliyetleri, gıda denetimlerini, su ürünleri denetimleri faaliyetlerini devamlı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca farklı projeler ile il tarım müdürlüğümüzce gerçekleştirilecek olan işlere imza atmaya hazırlanıyoruz. Fındıkta cep teras uygulaması projesi için hazırlıklara başladık. Örnek çiftçilerimizde uygulamaya başladık. Çubuk demir ve kafes tel ile bahçelerde içine toprak doldurarak çiftçimiz verimi artırmayı planlıyoruz. Bahçeleri yenileme çalışmamız var. Ekonomik ömrünü bitirmiş bahçelerde üreticilere destek verilerek bahçelerini vatandaşlarımız yeniliyor” dedi.

Köylerimizde üreticilerimizin üretmesi için devamlı çalışmalar yapıyoruz diyen müdür Aydoğan, “her alanda destek vermeye çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Su ürünleri, arıcılık, tarımsal faaliyetlere önem veren bir kurumuz. Bu anlamda ekibimizle birlikte devamlı sahadayız. Herhangi bir durumda ALO 174 Gıda Hattı tüketicinin gıda güvenilirliğini ile ilgili her türlü ihbar ve şikâyette ilgili merciye kolay bir şekilde ulaşabilmesi, iletişimin tek merkezden yönlendirilmesi, tüketiciye en kısa zamanda dönüş yapılabilmesi ve sonucun takibi amacıyla kurulan hattımıza 7/24 bilgi verebilirler üreticilerimiz” dedi.

Aydoğan, “Yılsonunda kadar ÇKS’lerini çiftçilerimiz gerçekleştirsinler. Bu yıl bu sistemde köklü bir değişikliğe gidildi. 31 Aralıkta son bulacak ÇKS başvuruları için üreticilerimiz kayıtlarını yaptırsınlar. 6 bin çiftçimiz daha gözüküyor şuan için kaydını yaptırmayan. Son başvuru tarihine kadar yaptırmaları kendileri için iyi olacaktır. E-devlet üzerinde de başvuru yapabiliyor vatandaşlarımız. Artık daha ödeme de yapmıyorlar bizlere” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.