3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle İlçemizde kutlama programı düzenlendi.

Okuma Süresi:43 Saniye
Engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle İlçemizde kutlama programı düzenlendi.
Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programa; Kaymakamımız Avni Kula, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlama programında, İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.
Fatsa Özel Eğitim Anaokulu, Hacer Yücel Anaokulu ve Fatsa Özel Eğitim Meslek Okulu öğrenci ve öğretmenlerinin sergiledikleri müzikli gösteriler, şiir ve şarkı dinletileri ile devam eden program, spor müsabakalarında başarı elde eden Özel öğrencilerimize protokol üyeleri tarafından hediyelerinin verilmesinin ardından günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.