TURİZME ÇIKAN YOLLAR BÜYÜKŞEHİRLE MODERNLEŞİYOR

Okuma Süresi:50 Saniye

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULUVAHTA YAYLA YOLUNDA ASFALT ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRECEK

Ordu’nun güzelliklerinin herkes tarafından görülmesi ve saklı kalmış güzelliklerin gün yüzüne çıkarılması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gölköy ilçesine bağlı 1500 rakımlı Uluvahta Yaylası’nın cazibesini artırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in 3 ay değil 12 ay Ordu hedefi doğrultusunda yaz ve kış aylarında düzenlenen festivallerle adından sıkça söz ettiren Gölköy Uluvahta yayla yolu asfalta hazır hale getiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri yaylaya ulaşım sağlayan toplam uzunluğu 13 km olan Haruniye, Yuvapınar, Güzelyayla grup yolunda asfalt çalışması gerçekleştirecek. Asfalt öncesi temel malzemesi serim çalışmaları sürdürülen grup yolu, Ulugöl ve Uluvahta yaylalarına ulaşım sağladığı için turizm açısından da önem arz ediyor.

 

ULUGÖL’E DE ULAŞIM SAĞLIYOR

 

Ekipler asfalt öncesi 13 km’lik yolun alt yapısını hazır hale getirerek, grup yolunda temel malzemesi serim çalışması gerçekleştiriyor.

Haruniye, Yuvapınar, Güzelyayla ve Süleymaniye Mahallelerine hitap eden grup yolu ilçenin önemli turizm cazibe mekanlarından Ulugöl’e de ulaşım sağlıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.