FATSA BAL EVİ PROJESİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Okuma Süresi:1 Dakika, 3 Saniye

Fatsa Belediyesi, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP), Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odası ortaklığı ile projelendirdiği Bal Evi hayata geçiyor.

Bal üreticilerin ürünlerini satabileceği Bal Evi (Bal satış merkezi) inşaatı açılış için artık gün sayıyor. Bal Evi Projesinde son olarak çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

 

“ARICILIĞIN SAĞLADIĞI FAYDALARI DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRACAĞIZ”

 

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, arıcılığın sağladığı faydaları daha da geniş kitlelere ulaştırmak istediklerini belirterek, “Üretiminde lider olduğumuz ilimizde arıcılığın geliştirilmesine yönelik Fatsa Belediyemiz öncülüğünde Ziraat Odamız, İlçe Tarım Müdürlüğümüz ve Arıcılık Enstitümüz koordinasyonunda çok güzel bir projeyi hayata geçiriyoruz. Üreticilerimizin ürünlerini satabileceği Bal Evi’ni kısa sürede hayata geçireceğiz. Projenin amacı bölgemizdeki arı yetiştiriciliğini artırmak, diğer taraftan da arıcılık ürünlerinin çeşitlendirilmesi çeşitliliğini arttırabilmek. Aynı zamanda da bir terapi merkezlerinin kurulması. Bu terapi merkezleri inşallah bölgemizdeki sağlık turizmi açısından da bir farkındalık oluşturacak. Ben özellikle projemizde paydaşlarımız olan Ordu Arıcılık Enstitümüze, Fatsa Ziraat Odası Başkanlığımıza, Tarım İlçe Müdürlüğümüze ayriyeten teşekkür etmek istiyorum. Böylesine kıymetli bir projenin hayata geçmesinde en önemli desteği sağlayan DOKAP Başkanımıza ve kurumda bu projeye emek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. İnşallah bu projeyle birlikte Ordu’daki arı üretimi istenilen seviyeye ulaşacak. Markalaşma değerleri ve yeni AR-GE çalışmalarıyla birlikte arı ürünlerinin çeşitliliği de artacaktır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.