Damatlık ve Takım Elbise Satışları Arttı

Okuma Süresi:1 Dakika, 38 Saniye

Yaz aylarına geldik ve geçtiğimiz şu günlerde  Yuvalarını kuracak çiftler takım elbise satan yerlerin yolunu tutmaya başladı. Devam eden düğün sezonunda damatlık ve takım elbise satışlarında artış olurken, günlük kombin kıyafetler de vatandaşlar tarafından yoğun  ilgi görüyor.

Yaz mevsiminin gelmesiyle açılan düğün sezonu, yoğun bir şekilde devam ediyor. Evlenecek çiftler gelinlik ve damatlık alışverişi yaparken, yakınları da takım elbise için mağazaların yolunu tutuyor.

 

“Takım Elbisede En İyi Renk Siyahtır”

 

İlçemiz Fatsa’nın köklü takım elbise alışveriş merkezlerinden Fatsa Sarar Kıyafet ise takım elbise ve damatlık arayanların uğrak noktası oldu. Fatsa’da senelerdir esnaflık yapan Hakan Sukes, bu yılın modası ve en çok tercih edilen ürünlerin genelde siyah takım elbiseler olduğunu ifade etti. Uzun yıllardır klasik giyim sektöründe çalışan Hakan Sukes, on binlerce kişiye özel günleri için takım elbise sattığını söyledi.

İlçemiz esnaflarından olan Sarar Kıyafet Sahibi Hakan Sukes bu seneki düğün sezonu için şu ifadelerde bulundu;

” Bu sene özellikle yeni evlenecek olan çiftler hem bizde hemde gelinlikçiler de yoğunluk oluşturuyor. Bu seneki düğün sezonunda özellikle siyah takım elbiselere vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Bayram ve bayram öncesi de işler iyiydi. Bayram ve bayram sonrasında da ve özellikle evlenecek çiflerimiz için yeni modellerimiz mağazamızda mevcut. Özel takım konsept takımlarımız var.Vatandaşlarımız düğünlerde yakaları aksesuarlı olan modelleri tercih ediyorlar. Takım elbise alanların yüzde 90’ı siyah damatlık almayı tercih ediyor. Çünkü siyah renk, gelinliğin yanında daha şık duruyor ve daha sonrası için de kullanılabilir yakalara sahiptir. Diğer renklerin kumaş türleri farklı olduğu için gündelik kullanımı daha zor, o yüzden de en güzel siyahtır. İnsanların tercihi de bu yönde. Gündelik giyimde de genç grup özellikle kombin modelleri tercih ediyor. Alt kısmı ve üstü kısmı farklı grupları tercih ediyor. Bunların içerisinde yelekli ve yeleksiz olan gruplarımız var, müşterilerimiz yeleği sevdiği için o modelleri tercih ediyor. Renk renk Ayakkabılar, Papyon, Kravat çeşitlerimizde mağazamızda mevcut gelip görüp alabilirler.Büyük gruplarda da komple takım setlerimiz var. Bu seneki düğün sezonunda da büyük bir yoğunluk yaşanıyor ve daha da yaşanacağını düşünüyorum.” dedi.

Haber: Engin Yüksel

#fatsasondakikahaber

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.