FATSA’DA TARİHİ KONAK KENT MÜZESİ OLACAK

Okuma Süresi:59 Saniye

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’dan bir müjde daha geldi.

Başkan Kibar Bolaman Mahallesi’nde bulunan tarihi Hazinedaroğlu Konağının Kent Müzesine dönüştürülmesi sürecinin başladığını söyledi.

Haznedaroğlu Konağı Fatsa’nınen önemli değerlerinden bir tanesi olduğunu belirten Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları ile Ordu Üniversitesi ile protokol yapıldı. Buraya Kent Müzesi yapılması ile ilgili süreç başladı. Yeni dönemde Fatsa’mızda bir kent müzesi olacak. Kent Müzesi ile birlikte Bolamanımız ve Fatsa’mız daha çok değerlenecek. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Bakanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’e bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

“KENT MÜZELERİ ZİYARETÇİLERE ARŞİVLER SAĞLAR”

Kent Müzelerinin şehirlerin ve bölgelerin tarihini, kültürünü ve mirasını korumak, sergilemek ve paylaşmak amacıyla kurulan önemli yerler olduğunu ifade eden Başkan Kibar, “Bu müzeler genellikle şehrin kendine özgü tarihini ve gelişimini, yerel sanat eserlerini, mimari yapıları, yaşam tarzlarını ve toplumsal değişimleri yansıtan zengin koleksiyonlara sahiptir. Kent Müzeleri, genellikle çok çeşitli konuları kapsayabilir, bunlar arasında şehrin kuruluşu, gelişimi, ekonomisi, sanatı, mimarisi, endüstrisi, göç hareketleri, siyasi ve toplumsal değişimler gibi konular yer alabilir. Bu müzeler, ziyaretçilere şehrin tarihini anlamaları için arşivler, sergiler, interaktif etkinlikler, eğitim programları ve diğer etkinlikler sunarak bilgi ve deneyim sağlarlar.” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.