BÜYÜKŞEHİR ORDU’YA 13 MESCİT KAZANDIRDI

Okuma Süresi:1 Dakika, 5 Saniye

VATANDAŞLAR İBADETLERİNİ RAHATLIKLA YAPABİLİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi ilçelere kazandırdığı birçok yatırımın yanı sıra vatandaşların ibadetlerini rahatça yerine getirebileceği 13 adet mescit inşa etti. Modern mimariye uygun inşa edilen ve ibadete açılan mescitler hem vatandaşların hem de il dışından gelen misafirlerin beğenisini kazandı.

Altyapıdan üstyapıya, tarımdan turizme, enerji ve teknoloji gibi birçok alanda yürüttüğü çalışmalarla örnek bir belediyecilik ortaya koyan Ordu Büyükşehir Belediyesi, hem şehircilik hem de kent estetiği alanında yaptığı çalışmalarla takdir topluyor. Hayata geçirdiği projelerde toplumun her kesimine hitap eden Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalarla ilçelere modern alanlar kazandırıyor.

MODERN MİMARİYE UYGUN MESCİTLER İNŞA EDİLDİ

Turizme kazandırdığı yeni destinasyonlar, spor tesisleri ve mevcut alanlarda yaptığı düzenlemelerle de ziyaretçi sayılarının artmasını sağlayan Büyükşehir Belediyesi bu alanlar başta olmak üzere şehrin bir çok noktasında yeni mescitler inşa etti. Vatandaşların ibadetlerini rahatlıkla yerine getirmesi için inşa edilen mescitler modern mimariye uygun olarak yapıldı.

5 İLÇEYE 13 MESCİT

Mescitler, Ordu’nun misafir odası konumundaki Altınordu Boztepe’de 3 adet, Rıhtım, Melet Park, Tayfun Gürsoy Parkı, Yoroz Tepesi, Cumhuriyet Park ve Melet Otağ Park’ta, Ünye’de Çamlık’ta, Gülyalı’da Durgun Su Sporları Merkezi’nde, Perşembe’de Hoynat Adası’nda, Fatsa’da ise Gaga Gölü’nde yapılarak ibadete açıldı. Yapılan mescitler hem vatandaşlar hem de Ordu’ya gelen misafirler tarafından beğeni kazandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.