BÜYÜKŞEHİR’DEN GÜLYALI’YA YENİ MESİRE ALANI: TURNASUYU KORDON PARK

Okuma Süresi:1 Dakika, 6 Saniye

GÜLYALI’DA DENİZE VE IRMAĞA SIFIR KONUMDA BULUNAN MESİRE ALANI TURNASUYU KORDON AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gülyalı ilçesi Turnasuyu Mahallesi’nde her yaş grubunun güzel vakit geçireceği, denize sıfır konumda modern bir mesire alanı olan Turnasuyu Kordon Park’ı ilçeye kazandırıyor. Açılışı gün sayan parkta çalışmalar bitirildiğinde vatandaşlar, deniz kıyısına yakın bir mekânda piknik ve güzel zaman geçirebilecekleri bir alana kavuşacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi park, yeşil alan ve mesire alanı gibi sosyal yaşam alanlarının sayılarını da her geçen gün arttırıyor. Birçok ilçede olduğu gibi Gülyalı ilçesinde de çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, ilçenin hızla büyüyen ve gelişen mahallelerinden biri olan Turnasuyu Mahallesi’nde yürüttüğü park çalışmalarında sona geldi.

AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Yaklaşık 6 dönüm arazi üzerinde denize sıfır noktada inşa edilen Turnasuyu Kordon Park’ta yaya yolu, yeşil alanlar, kent mobilyaları, aydınlatma direkleri, büfe, mescit, WC, soyunma kabinleri, otopark ve teras yer alacak. Altyapısı ve fiziki imkânları tamamlanan bu mesire alanı ile vatandaşlar artık geniş bir alanda deniz kıyısına yakın bir mekânda piknik yapabilme hem de denize girme imkânına kavuşacak.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan kısa süre içerisinde açılacak olan Turnasuyu Kordon Park çalışması kapsamında Bisiklet ve Yürüyüş Yolu çalışmaları tam gaz devam ediyor. Altınordu ile Gülyalı’yı birbirine bağlayan Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu tamamlandığında sahil şeridi kesintisiz halka açılmış olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.