TAŞBAŞI’NDA SERGİ VAR

Okuma Süresi:1 Dakika, 31 Saniye

 

BAŞKAN GÜLER, “KIRKYAMA GEOMETRİK SOYUT HAT VE KÛFİ” SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Ressam C. Talip Sezer’in “Kırkyama Geometrik Soyut Hat ve Kûfi” isimli sergisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Sanat Alanında sanatseverlerle buluşturuldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Taşbaşı Kilisesi, Taşbaşı Sanat Alanı olarak bir birinden güzel sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalar yapan Ressam C. Talip Sezer’e ait “Kırkyama Geometrik Soyut Hat ve Kûfi” sergisi Ordu Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde açıldı.

Taşbaşı Sanat Alanında gerçekleştirilen açılış programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ressam C. Talip Sezer ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 

BAŞKAN GÜLER: “ORDU’MUZ ÇOK ÖNEMLİ SANATKÂRLARA SAHİP”

 

Programda söz alan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun çok önemli sanatkârlara sahip olduğunu söyledi.

“Kırkyama Geometrik Soyut Hat ve Kûfi” sergisinin önemine vurgu yapan Başkan Güler, “Ordu’muzun nadir, kıymetli, sanatseverlerinden ve aynı zamanda sanatkâr olan C. Talip Sezer’in sergisini açtık. Ordu’muz önemli sanatkârlar çıkarıyor. Taşbaşı Mahallesi’de sanatla iç içe olan bir mahalle ve aynı zamanda benim de doğup büyüdüm sokaklar. Kırkyama bizim neslin haşır neşir olduğu bir alan. Hepimizin ya bir seccadesi ya da bir kilimi vardır. Çokta güzel gözükür aynı zamanda. Türkmen kültürünü yansıtır. Her anlamda çok güzel bir sergi. Hocamıza da çok uzun ömürler diliyoruz. Ordu’muza nice sanatkârlar yetiştirmesini arzu ediyoruz” dedi.

 

RESSAM SEZER’DEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR 

 

Konuşmasında sergi hakkında bilgi veren Ressam C. Talip Sezer’de serginin Anadolu motiflerini içeren kırkyama ve kufi yazılar olmak üzere iki bölümden oluştuğunun belirtti. Sezer, kırkyamayı babaannesinin diktiği çarşaflardan örnek alarak yaptığını belirtirken serginin açılmasını sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Sergi, 30 Ocak 2024’e kadar Taşbaşı Sanat Alanı’nda ücretsiz olarak ziyarete açık olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.