FATSA BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Okuma Süresi:1 Dakika, 12 Saniye
Fatsa Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçenin merkez ve kırsal mahallelerinde temizlik çalışması başlattı. Park Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, bayramın güzel bir şekilde yaşanması için cadde, sokak ve camilerde çok yönlü bayram temizliği gerçekleştiriyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Fatsa’nın çeşitli bölgelerinde bayram hazırlıkları çerçevesinde ot temizleme, budama, atık toplama işleri ve cami bahçesi temizliği gerçekleştiriyor. Orta Refüjlerde ve parklarda çim biçme ve bitki bakımları yapılıyor.
Kurban Bayramı’nda park bahçelere, cadde ve sokaklara, bina önlerine, yol kenarlarına, çöp konteynerlerinin içine ve etrafına kesimi yapılan hayvanların sakatat atıklarının atılması yasaktır. Bu atıkların kanun gereği sahibi tarafından gömülerek bertarafı sağlanmalıdır.
Belediyemizce belirlenen toplu kurban kesim yerlerinde biriken sakatat atıkları ile ilgili kesim yeri sahibi tarafından biriktirilerek ücret karşılığında belediyemiz ekipleri tarafından kazıcı yükleyici ve kamyonlarla alınarak gömme sahasına götürülüp bertarafı sağlanacaktır.
Kurban keserken kesim yeri olarak belirlenen yerler dışında çevre ve görüntü kirliliğine neden olacak şekilde yol kenarları, park ve bahçe, dere yatakları gibi yerlerde kurban kesilmesine ve atıkların buralara atılmasına müsaade edilmeyecek. Satış ve kesim yerlerinde görüntü kirliliği oluşturulmasına izin verilmeyecektir. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Kurban Bayramı boyunca kırsal ve merkez mahallelerde çevre kontrollerini ve denetimlerini yapacaktır.
Konteynerlerin içine ve etrafına sakatat atıklarının bırakılması halk sağlığı ve çevre sağlığı açısından tehlikeli bir durum oluşturduğu için bireysel kesim yapan vatandaşların sakatat atıklarını gömerek bertaraf etmeleri konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Belirlenen kurallara uymayanlar Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’nce tespit edilerek haklarında Çevre Kanunu ve Kabahatle Kanunu’na göre cezai işlem uygulanacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.