CEMEVİ TAMAMLANDI

Okuma Süresi:1 Dakika, 16 Saniye

BAŞKAN GÜLER’İN TAMAMLANMASI İÇİN DESTEK SÖZÜ VERDİĞİ ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ VE CEMEVİ İNŞAATI TAMAMLANDI

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yapımının tamamlanması için destek sözü verdiği Altınordu’nun ilk ve tek cemevi olan Ordu Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandı.

 

4 kat olarak projelendirilen ancak 2 katı yapıldıktan sonra kalan katlarının yapımına devam edilemeyen Ordu Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak hizmete sunuldu.

 

BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

 

Alevi Kültür Dernekleri Ordu Şubesi Başkanı Yaşar Özdemir, Ordu Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatının tamamlanmasına katkı sunan Başkan Güler ve ekibine teşekkür etti.

 

Mevcutta kullanıma uygun olan alanın davet ve programlarda yetersiz kaldığını ifade eden Özdemir, “Burası sadece cem evi olarak değil kültür merkezi olarak da projelendirildi. Biz belediyeden aldığımız kısmi destekler ve kendi imkanlarımızla 2 katını bitirmiştik. Mutfak, yemekhane ve kültür salonu bulunan bu alanlar 10 sene öncesinde tamamlanmıştı. Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler kendisiyle bir araya geldiğimizde bizleri çok iyi karşıladı. Binanın kalan 2 katını tamamlamak istediğimizi kendisine ilettik. İlk etapta karkas inşaatını yaptırdı. Daha sonrasında içinin onarımı noktasında kendisine tekrar talepte bulunduk. İlgilileri görevlendirdi ve ihaleye çıkıldı ve bu noktaya gelindi. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”

 

Ordu Alevi Kültür Derneği İnanç Önderi (Alevi Dedesi) Celal Şeyittepe ve vatandaşlar da binanın tamamlanmasında katkı sunan Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür ederek, “Başkanımız Hilmi Güler’in bu sürece desteği büyüktür kendisine çok teşekkür ediyoruz. Maddi ve manevi olarak her anlamda yanımızda olmuştur. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.