YARALI KARACAYA İLK MÜDAHALE FATSA BELEDİYESİNDEN

Okuma Süresi:1 Dakika, 22 Saniye
Fatsa-Korgan kara yolunda bir aracın çarptığı Karaca’ya ilk müdahaleyi Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri yaptı.
Gelen ihbarı değerlendiren Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri, üç yaşında olduğu tespit edilen Karaca’nın bulunduğu alana ulaştı.
Karaca’ya olay yerinde ilk müdahale Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ebru Biçim tarafından yapıldı. Daha sonra Karaca, gerekli tedavisi yapılmak üzere, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Ekiplerince Hayvan Hastanesine götürüldü.
“HIZLI MÜDAHALE İÇİN ARACIMIZI GÖNDERDİK”
Gelen ihbarı değerlendirerek hızlıca olay yerine ulaştıklarını söyleyen Fatsa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ebru Biçim, “ Korgan ilçesinde görev yapan öğretmen arkadaşlar, yaralı Karaca’yı görünce hemen beni aradı. 112 acil servisi ile irtibata geçerek Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüyle görüştük. Bir yandan yaralı Karaca’ya hızlı müdahalede bulunmak için ekibimizi aracımızla olay yerine gönderdik. Yaralı Karaca’yı vakit kaybetmeden belediyemiz binasına getirerek ilk müdahaleyi yaptık. O sırada da, Ordu’dan ambulans gönderimini sağladık. Yaptığımız ilk müdahalede Karaca’nın şokta olduğunu gördük. Arka tarafında pelvis ve femur kısmında kırıklar vardı. Süreç içerisinde Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Ekipleri de, yanımıza geldi. Kendilerine yapılan müdahaleleri anlattık. Onlar da Karaca’yı hayvan hastanesine hızlı bir şekilde iletimini sağladılar.” dedi.
“YANLIŞ MÜDAHALE YARALI KARACA’YI STRESE SOKAR”
Karacaların hem çok ürkek hem de çok çevik hayvanlar olduğunu ifade eden Veteriner İşleri Müdürü Ebru Biçim, “Karacalar yerden 3 metre yukarıya kadar zıplayarak aniden yola fırlar. Araç sürücülerinin özellikle orman alanlarında ve tek şeritli yollarda daha yavaş gitmesini tavsiye ederiz. Yola aniden çıkabilirler. Böyle durumlarda Karaca’ya çok fazla müdahale edilmesini istemiyoruz. Direk, 112 acil servisi arayarak oradan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne yönlendirmesi yapılması gerekiyor.” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.