BÜYÜKŞEHİR ŞANLIURFA İÇİN SEFERBER OLUYOR

Okuma Süresi:52 Saniye
ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 10 KİŞİLİK ARAMA KURTARMA EKİBİ, 2 ARAÇ, 8 SU TAHLİYE MOTOPOMPU, SUALTI VE SU ÜSTÜ EKİPMANLARINI SELİN VURDUĞU ŞANLIURFA’YA GÖNDERDİ
Deprem felaket ile sarsılan illerden Şanlıurfa ve Adıyaman son yılların en yoğun yağışı nedeniyle sele teslim oldu. Bölgede hayatın normal seyrine dönmesi için imkanlarını seferber eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı 10 kişilik arama kurtarma ekibi, 2 araç, 8 su tahliye motopompu, sualtı ve su üstü ekipmanlarını Şanlıurfa’ya gönderdi.
Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur sonrası Şanlıurfa ve Adıyaman illerinde birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Göle dönen cadde ve sokaklarda trafik akışında aksaklıklar yaşanırken, ekili tarım arazileri de sular altında kaldı. Depremzedelerin kaldığı bazı çadırları da su bastı. Ordu Büyükşehir Belediyesi de bölgeye ekip ve ekipman desteği sağladı.
Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler de sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Adıyaman ve Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketinden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Sel sebebiyle hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.