BÜYÜKŞEHİR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN ELİNDEN TUTMAYA DEVAM EDİYOR

Okuma Süresi:52 Saniye
Ordu Büyükşehir Belediyesi Buharalı Şakir Efendi Aşevinde günlük olarak hazırlanan sıcak yemekler ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi, Ordu’ya gelen depremzedelere maddi ve manevi yardım seferberliği içerisindeyken bir yandan da Ordu’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların elinden tutmaya devam ediyor. Yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç ailelerin her türlü ihtiyacının giderildiği yardımlarda günlük yemek ihtiyaçları da Büyükşehir Belediyesi Buharalı Şakir Efendi Aşevinden karşılanıyor. Yemekte kullanılan malzemeler ise yerli üreticiden alınarak çiftçiye de destek olunuyor.
SICAK YEMEKLER KAPI KAPI ULAŞTIRILIYOR
Her gün özenle aşevinde hazırlanan sıcak yemekler, sabahın ilk ışıklarında yola koyulan Büyükşehir Belediyesi ekiplerince başta kırsal mahalleler olmak üzere kapı kapı dolaşılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
ÇİFTÇİNİN ÜRETTİĞİ AŞ OLUYOR
Yaz-kış demeden sıcak yemekleri kesintisiz ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Büyükşehir Belediyesi böylelikle sofraları boş bırakmazken sözleşmeli tarım modeli ile yerli üreticiden satın alınan malzemeler ile de çiftçiye destek oluyor.
VATANDAŞLAR PROJEDEN MEMNUN
Ordu Büyükşehir Belediyesinin bu hizmetini alan vatandaşlar ise projeden oldukça memnun. Özellikle evde yemek yapamayacak durumda olan yaşlı ve hasta vatandaşların sofralarını bereketlendirerek takdir kazanan proje onlara büyük kolaylık sağlıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.