Rahmi YANGIN, “FINDIK FİYATINDA YÜKSELİŞ BEKLİYORUZ”

Okuma Süresi:1 Dakika, 0 Saniye

Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynaklarından birisi olan fındık serbest piyasada 53 liradan satılıyor. Tüccarlar ise fındık fiyatının bir süre daha koruyacağını ifade ediyor.
İlçemizin en eski tüccarlarından olan Rahmi Yangın gazetemize yaptığı açıklamalarda, fındık fiyatında yükseliş beklediklerini ifade etti.
“FINDIK ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YÜKSELEBİLİR”
Fındık fiyatının bir süre daha istikrarını koruyacağını öngördüklerini belirten fındık tüccarı Rahmi yangın, “Yeni yıla yükselişle başlayan fındık fiyatı 53 lirayı gördü. Son bir, iki gündür 53 liradan alınan fındık bir süre daha bu istikrarını koruyacaktır. Ancak mevsim şartlarının fındığa uygun gitmemesi, TMO’nun gündeminde fındık satışı olmaması önümüzdeki günlerde fındık fiyatını yükseltebilir gibi görünüyor” dedi.
Fındık tüccarı Rahmi Yangın, yaptığı değerlendirmede, “Fındık fiyatımız 53 liradan işlem görüyor. Toprak Mahsullerinin 2021 yılı mahsulünü 58 liradan satışa çıkardığı ve bunun tamamının satıldığını duyduk. İhracatçı arkadaşlar piyasadan 53-54 liraya almıyorlar ama TMO’nun malını 58 liraya tercih ediyorlar.
Bundan sonra hava durumları da iyi gidiyor. Fındığa inşallah bir sıkıntı gelmez. Sıkıntı gelirse fındığın fiyatının önünü alamayız. Önceki yıllarda Mart sonunda Nisan başında fındığın don yapıp yakması rekolteyi bir hayli düşürmüştü. İnşallah öyle bir durum olmaz. Biz yeni fındık fiyatlarının bundan sonra toparlayacağını düşünüyorum. Ağustos’a daha 7 ay var. İnşallah daha iyi olur diye beklenti içindeyiz” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.