BÜYÜKŞEHİRDEN DEPREM BÖLGESİNE TEKNİK PERSONEL DESTEĞİ SÜRÜYOR

Okuma Süresi:49 Saniye

BÜYÜKŞEHİR HATAY’A 27 KİŞİLİK TEKNİK EKİP GÖNDERDİ

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgelerine gönderdiği mühendis, inşaat teknikeri ve mimar ile hasar tespit çalışmalarına destek vermeye devam ediyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem ile birlikte bütün ekiplerini deprem bölgelerine seferber etti. Deprem bölgelerinde oluşan hasar tespit çalışmaları için de ekiplerini harekete geçiren Başkan Güler, 13 inşaat mühendisi, 10 inşaat teknikeri ve 4 mimarını hasar tespit çalışmalarında yer almak üzere Hatay’a gönderdi.

 

Hatay’a ulaşan ekipler, afetzede ailelerin ev ve iş yerlerini ziyaret ederek binaların kolon, perde, kiriş gibi taşıyıcı olan ve bölme duvar, kaplama gibi taşıyıcı olmayan elamanlarında beliren hasarları inceleyecek.

 

Elde edilen sonuca göre binalar hasarsız, az hasarlı, orta hasarlı, ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olarak sınıflandırılacak.

 

MALATYA VE KAHRAMANMARAŞ İÇİN DE 12 KİŞİLİK EKİP GİTMİŞTİ

 

Malatya ve Kahramanmaraş için de geçtiğimiz hafta 12 kişiden oluşan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu illerde hasar tespit çalışmalarında görev almıştı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.