ORTA BÜYÜK CAMİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Okuma Süresi:50 Saniye
Fatsa Belediyesi şehrin merkez konumunda olan yarım asırlık Orta Büyük Camiinin avlusunda zemin ve peyzaj çalışmalarına başladı.
Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde zemin kaplaması, aydınlatma, yeni kent mobilyaları, mermer kaplamalar, dekoratif musalla taşı
mermer kaplama çalışmaları, sundurma, wc tadilatı ve peyzaj çalışmaları yapılacak. Mart sonu itibariyle tamamlanması planlanan proje şehrin kalbi ifade edilen Orta Büyük Cami çehresinin bambaşka bir görünüme kavuşacağı ifade edildi.
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Orta Büyük Caminin şehrin en merkez konumunda olduğunu belirterek, “Cami çevresinde yapacağımız çalışmalarla cami etrafının hemşehrilerimizin daha çok vakit geçirebileceği, yeni haliyle çok kullanışlı bir yaşam alanı olmasını planlıyoruz. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. Ebediyete uğurladığımız büyüklerimize son görevlerimizi burada yapıyoruz. Cuma ve Cenaze namazlarında Orta Büyük Camimizde yoğun bir kalabalık oluyor. Bu nedenle yıllardır aynı görüntüde olan cami çevresinin görüntüsünün daha güzel bir görüntüye kavuşması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Camiye bitişik konumda olan boyacılar parkı denilen Erguvan Parkı taraflı tarafsız herkesten beğeni toplamıştı. Orta Büyük Cami etrafının da yeni haliyle beğenileceğine inanıyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.