EĞİTİME ÖNEM VEREN BİR İLÇE OLARAK EĞİTİMİZ ÇITAMIZI DEVAMLI YÜKSELTİYORUZ

Okuma Süresi:1 Dakika, 15 Saniye

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, “Her açıdan başarılı bir eğitim yılı geçirdik ve çabalarımız gayretlerimiz bu sonuçlarla belli oldu” dedi.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya yaptığı açıklamada , “Fatsa ilçemizde 27 bin 400 öğrenci ve 2000’e yakın öğretmenimizle eğitim-öğretim devam etmektedir. Bakanlığımız yapmış olduğu projeler doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Fatsa ölçeğinde okullarımızın fiziki imkânları doğrultusunda iyileştirmek oldu. Bakanlığımızın politikalarına göre faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Temek eğitim projeleri kapsamında okullarımızda atölyelerimiz ve laboratuvarlarımız olmak üzere üst düzey sınıfları kazandırdık. Akademik açıdan başarılı olmak için 27 bin öğrencimiz yoğun bir çaba gösteriyor. Eğitim çalışmalarını gerçekleştiren bu konuda ki tüm görevlilerimizi ben tebrik etmek istiyorum. Her açıdan başarılı bir eğitim yılı geçirdik ve çabalarımız gayretlerimiz bu sonuçlarla belli oldu. Eğitime önem veren bir ilçe olarak eğitimiz çıtamızı devamlı yükseltiyoruz. Fatsa ilçemiz konumu itibarı ile göç alan bir ilçe olduğu için devamlı eğitim yatırımlarına ihtiyaç duyulan bir bölge oluyor. Bizlerde bu kapsamda önemli çalışmalar yapıyoruz. Yeni eğitim yerleri ve alanları kazandırmak için çalışıyor ve bu ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Fatsa ilçemizde tekli eğitim sistemi devam ediyor. Halk eğitim merkezimizle birlikte önemli kurslar açarak spordan sanata, bilimden kültüre her alanda yetiştirmeye devam ediyoruz. Kendi istek ve taleplerine göre öğrencilerimize açılan kurslarda 32 bine yakın öğrencimize eğitim verildi” dedi.

Lisanslı sporcu sayımızı artıyoruz

 

İlçemizde Fatsa İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte tüm okullarımızda yapılan çalışmalarla ciddi anlamda lisanlı sporcu sayımızda artış olduğunu görüyoruz diyen Müdür Atinkaya, “Altyapıya önem veren bir durumdayız milli sporcu sayımızı artırmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.