PERŞEMBE YAYLASI’NDA ÇOCUK ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Okuma Süresi:53 Saniye
Fatsa Dernekler Federasyonu’nun da destek verdiği, Aybastı Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı şenliğe, 650 çocuk ve ailesi katıldı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Ekonomik Destek Hizmetini Etkinleştirme Projesi kapsamında Fatsa Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinden sosyal ekonomik destek hizmeti alan çocukların ve ailelerinin moral ve motivasyonlarını artırmak, akranları ile sosyalleşmesine fırsat vermek, psikososyal destek sağlamak ve ailelerin rehabilitasyonlarına katkı sunmak amaçlandı.
Programa Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Çatalpınar Kaymakamı Eyüp Batuhan Ciğerci, Çamaş Kaymakamı Enes Özkan, Kumru Kaymakamı Emrah Akduman, Korgan Kaymakamı Mikail Ersöz, Aybastı Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Gülaç, Fatsa Belediyesi Sosyal Yardım Hizmetler Müdürü Fatma Madran, Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Erol Dinç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fatsa Yetimlerini İçsellestirme Derneği Başkanı Halit Kovancı ve bir çok STK temsilcisi katıldı.
Kahvaltı, öğle yemeği, çeşitli ikramlar, müzikli eğlence, geleneksel çocuk oyunları, uçurtma etkinlikleri ve yarışmalarla doyasıya eğlenen çocuklar ve aileleri mutlu bir gün geçirdi.
FADEF Başkanı Erol Dinç “FADEF olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerinde hem çocuklara hem ailelere her türlü desteğimiz devam edecektir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.