FATSA’DA EKMEK FIRINLARI MERCEK ALTINDA

Okuma Süresi:1 Dakika, 6 Saniye

FATSA VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITASINDAN EKMEK FIRINLARINA ORTAK DENETİM

FATSA BELEDİYESİ VE BÜYÜKŞEHİR ZABITALARI FIRINLARI DENETLEDİ

Fatsa Belediyesi Zabıta Ekipleri, şehir genelinde bulunan ekmek fırınlarına yönelik denetimlerde bulundu.

Zabıta ekipleri,  ekmek hamurunun yapıldığı teknelerin temizliği, hamurların bekletildiği odaların temizliği, dezenfekte ve paspas temizliği, havalandırma sistemleri, fiyat etiketleri, WC temizliği, hamurun yapıldığı malzemeler, ekmek ve pide gramajları, çalışan personelin kılık kıyafeti (iş gömlekleri, önlük, saç, bone) hava perdeleri işyeri ruhsatı ile ilgili kontrol ve denetimleri yaptı.

Fatsa Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri denetim esnasında görülen eksiklikler hakkında işletme sahiplerini uyardı. Pandemi tedbirlerine riayet edilip edilmediğini de inceleyen Zabıta Ekipleri, maske ve eldiven kullanılması, hijyen ve temizlik gibi hususları titizlikle kontrol etti.

“HALK SAĞLIĞI BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”

Halk sağlığını korumak için titizlikle çalışma yaptıklarını belirten Zabıta Müdürü Gültekin Volkan, “Vatandaşlarımızın daha iyi, kaliteli hizmet alabilmeleri, sağlıklı ve temiz ekmek yiyebilmeleri için fırınlarda rutin olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. Pandemi etkisini sürdürmekte. Hassasiyetlerimizi sürdürmeliyiz. Mevsim şartları itibariyle salgının yeniden tırmanışa geçtiği süreçteyiz. Bu nedenle denetimlerimizi biraz daha sıklaştırdık. Bize gelen talep ve şikayetleri de dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimizdir. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.  Kurallara uymayan, halkımızın sağlığını hiçe sayan işletmelere ise gerekli cezalar uygulanacaktır. Belediye olarak bu tür denetimlerimiz aralıksız olarak devam edeceğiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.