2021 YILINDA 247 YERLİ VE YABANCI DİLENCİYE MÜDAHALE EDİLDİ

Okuma Süresi:1 Dakika, 39 Saniye

ZABITA’DAN DİLENCİLİĞE GEÇİT YOK!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin merkezi noktaları ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara karşı 2021 yılında 247 yerli ve yabancı dilenciye müdahale etti.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Cevdet Çağlar 2021 yılında yapılan dilenci operasyonları ile ilgili açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Çağlar, “Vatandaşlarımızın, duygularını istismar ederek meslek haline getiren dilencilere karşı Zabıta Dairesi Başkanlığımız ekiplerimizce 2021 yılı içerisinde 247 yerli ve yabancı dilenciye müdahale edildi. Buna göre 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33/1-33/2 maddesi gereği 2 kişiye 408 TL idari para cezası kesildi. 31 dilenci üzerinden ise toplamda 1.233,60 çıktı” dedi.

“DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDECEK”

Yapılan denetimlerin artarak devam edeceğini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, vatandaşların bu kişilerin oyununa gelmemelerini istedi.

Daire Başkanı Çağlar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Zabıta Daire Başkanlığı olarak özellikle yıl içerisinde yüzlerce olaya müdahale ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de halkımızın duygularını istismar ederek para talep eden dilencilere yönelik. 2021 yılında 19 ilçemizde ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde önemli mesafe aldık. Geçmiş yıllara bakıldığında ilimizde dilencilik yapanlarda önemli azalma oldu. Biz bunu tamamen ortadan kaldırmak için, Ordu İl Emniyet Müdürlüğü ve Ordu İl Göç İdaresi ile müşterek çalışma yapıyoruz. Ancak bu konuda bizlerin olduğu kadar vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Bu kişilere inanıp para vermemelerini talep ediyoruz. Halkımız bu duygu sömürücülerine ne kadar inanırsa o kadar sayıları artacaktır. Onun için bu insanlara inanılmamalıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak 2021 yılında 2021 yılı içerisinde 247 yerli ve yabancı dilenciye müdahale ettik. 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 33/1-33/2 Maddesi gereği 2 kişiye 408 TL idari para cezası verildi. Aynı zamanda 31 dilenci üzerinden toplamda 1.233,60 çıktı. El koyma tutanağı düzenlenerek Belediye Encümen kararıyla kamuya aktarılması sağladık. Bu denetimlerimiz aynı kararlılıkla devam edecektir.”

ALO 153’E İHBAR EDİN

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, halkın dini duygularını istismar ederek toplumda rahatsızlığa neden olan dilencilere karşı denetimlerin devam edeceğini belirterek vatandaşların duyarlı olmalarını ve bu gibi şahısları Alo 153 hattına ihbar etmelerini istediler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.