ORDU MALİ MÜŞAVİRLER ODASINDA ZORUNLU STAJYER EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Okuma Süresi:3 Dakika, 24 Saniye

 

Ordu Mali Müşavirler Odasında 06 Kasım 2021 Cumartesi Günü 09:00 ile 17:00 Saatleri Arasında Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Onursal Oda Başkanı Ertuğrul Yüksel, Oda Sekreteri M.Ender Sönmez, Oda Yön.Kurulu Üyesi Tuğba Kılıç, Staj Komisyonu Başkanı Mustafa Çörtük, Oda Eğitmenleri Doç Dr. Hakan Yazarkan, Öğr.Görevlisi Erdinç Alp, SMMM Emrah Kıraç ve stajyerlerin katılımı ile Zorunlu Stajyer Eğitimi Gerçekleştirildi.

Kurumsallaşmak Demek, Yol Arkadaşlığı Demektir

Eğitim programının açış konuşmasında Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; “Muhasebe çok dinamik ve aktif bir meslek. Tabiki sürekli değişimin güçlü yanlarının yanında olumsuzlukları da var. Mevzuat değişikliklerini takip ederek uygulamalarımıza yansıttığımızda hizmet kalitemizde fark yaratırız. Fakat küçük bir değişikliği kaçırdığınız da ileride karşımıza büyük bir sorun ve mesleki sorumluluk olarak gelebilir. Bu nedenle sürekli olarak kendimizi güncellememiz gerekiyor. Pandemi muhasebe mesleğinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Çünkü kısa çalışma ödeneği, nakit ücret desteği ve diğer bütün çalışmaları sizlerle, muhasebe emekçilerimizle beraber yaptık. Ülke ekonomisine katkı sağladık, İşçi emekçilerinin haklarını almasını sağladık. Sayın Genel Başkanımız Emre Kartaloğlu’nun söylediği bir söz var “Eğer geçen yıl Mart-Nisan aylarında toplumsal bir sorun çıkmadıysa bu meslek camiasına çok şey borçludur.” Bütün bu emeğiniz için sizlere ve meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yine kaybettiğimiz meslektaşlarımız var onları rahmetle anıyoruz mekanları cennet olsun, COVİD-19 ağır geçiren arkadaşlarımız ve stajyerlerimiz var onlara sağlık ve şifa diliyoruz. Muhasebe mesleğinin geleceği değerli stajyerlerimiz, yeni belge alan arkadaşlarımızdır. Mesleki uygulamalarımız hızlı bir şekilde değişmekte ve yeni iş alanları, uygulamaları beraberinde getirmektedir. Mesleki çalışmalarımızda kurumsallaşmamız gerekir. Kurumsallaşmadan anladığımız büyük iş merkezlerinde 5-10 kişi çalışmak veya sermaye şirketi kurmak değildir. Kurumsallaşmak en az iki meslektaşımızın bir araya gelerek, yol arkadaşlığı yaparak, bilgi, gelir, gider ortaklığı yapabilmesidir. Tek başımıza olduğumuz sürece hasta olamıyoruz, bürolarımızdan çıkamıyoruz, tatil yapamıyoruz. Stajyerlerimizle bir araya gelerek mesleki birlikteliği sağlarsak, yol arkadaşlığı yaparsak mesleğimiz daha iyi şartlarda sürdürebiliriz. Birlikte olmak, beraberce değişimlere ayak uydurmak zorundayız. Teknolojiye ve bilgiye yatırım yapın, geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ordu Mali Müşavirler Odası Onursal Oda Başkanı Ertuğrul Yüksel; “Sizlere değerli meslektaşlarım olarak hitap ediyorum çünkü bizim kuşak artık bu mesleğin sonuna geldi. Hepiniz bir hasret özlemle bu mesleğe girmeye çalışıyorsunuz, meslek eskimiyor değerli arkadaşlar sadece şekil değiştiriyor. Yaşayan, dinamik bir meslek olduğu için mesleği bu şekliyle yapmak lazım. Mesleğimiz insanlık var olduğu müddetçe hep var olan, insanlığın ihtiyaçlarıyla doğmuş bir meslektir. Değerli meslektaşlarım, mesleğimiz hızlıca değişime uğruyor, değişimi, teknolojiyi yakalın ve başarılı işlere imza atın.” Dedi.

Ordu Mali Müşavirler Odası Staj Komisyonu Başkanı Mustafa Çörtük; “Tüm dünya olduğu gibi Türkiye’de çok hızlı bir süreçten geçiyor. Zaman çok hızlı ilerliyor. Teknolojik gelişimler mesleğimiz uygulamalarına yansıyor. Sizler çok şanslısınız. Böyle bir eğitim ortamında olmadık, bu etkinlikleri yaşamadık, bilgiye ulaşabilmemiz çok daha zordu. Odamız eğitim ve mesleki gelişim ihtiyaçlarınıza yönelik tüm çalışmaları planlıyor. Kendinize,

mesleğimize en iyi değeri katmanız için önem verin, özverili çalışın ve mesleğimizi bizlerden daha ileriye taşıyın. “ dedi.

Eğitim Programında Ordu Üniversitesi Ünye İİBF Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Hakan Yazarkan Finansal Muhasebe ve Finansal Tablolar Analizi, Ordu Üniversitesi Ünye Meslek Yüksek Okulu Muhasebe ve Vergi Bölümü Öğretim Görevlisi Erdinç Alp Vergi Mevzuatı ve Uygulaması, Ordu Mali Müşavirler Odası Eğitmeni SMMM Emrah Kıraç Muhasebe Denetimi, Ordu Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba Kılıç Mali Müşavirlik Meslek Hukuku Dersleri ve Ordu Mali Müşavirler Odası Sekreteri Ender Sönmez SMMM Yeterlilik Sınavı İle İlgili Güncel Bilgiler konularında sunumlarını gerçekleştirildi.

Eğitimi değerlendiren Oda Stajyeri Temelcan Koçak; Bugün düzenlenen stajyer eğitimi ile yakın zamanda gireceğimiz yeterlilik sınavı için odamızın düzenlemiş olduğu eğitim bizler için çok faydalı oldu. Bugün bizlerin vizyonun açmak için bu eğitimleri düzenleyen Değerli Oda Başkanım Bahadır Baş’a, Oda Yönetim Kurulu’na ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Dedi.

Stajyer Feyzullah Arslan; Bugün zorunlu stajyer eğitiminde bir araya gelerek gireceğimiz yeterlilik sınavlarının ince noktalarını değerli hocalarımız bizler için değerlendirdi. Odamızın düzenlemiş olduğu eğitimlerin adı zorunlu ama bizler için keyifli ve vizyon açıcı eğitimler. Bizler için Bu eğitimleri düzenleyen ve bizleri her zaman düşünen değerli başkanım Bahadır Baş’a ve değerli bilgilerini paylaşan hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi

Eğitim Programı Sonunda Eğitmenlere Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş Tarafından Teşekkür Plaketi Takdim Edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.