Muhasebeciler odası ile defterdarlıktan ortak çalışma

Okuma Süresi:1 Dakika, 3 Saniye

Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yöneticileri ile Ordu Defterdarlığı görevlileri bir araya gelerek ortak çalışma çalıştayı gerçekleştirdiler.

Fatsa Belediyesi Sosyal tesislerinde gerçekleşen çalıştay Boztepe, Köprüpaşı, Fatsa ve Ünye Vergi dairesi müdürleri ile Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Çalıştayda, her iki tarafın birlikte yapacakları ortak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, sahadaki sorunları konuşup, mali müşavirlerin idareden beklentilerini ve idarenin de mali müşavirlerden beklentileri konusunda istişare almak için bir araya geldiklerini söyledi.

Baş, “Ordu defterdarımız ve üç ilçe vergi dairesi müdürü ile birlikte çalıştay yapmak istedik. Sahada ki sorunları birlikte konuşup mali müşavirlerin idareden beklentileri, idarenin de mali müşavirlerden beklentileri konusunda görüş alış verişinde bulunduk. İki taraf olarak ülke ekonomisi bütçesinde kamu gelirleri  açısından  büyük paya sahip vergi gelirinin daha başarılı toplanabilmesi için ortak çözümler arıyoruz. Ordu ili olarak Ordu Mali Müşavirler odası olarak tüm Ordu ilinde ki bürokratlarla ilişkilerimiz çok iyi. Bizlerin meslek camiasının taleplerini kayıtsız kalmayarak sorunu çözme noktasında ellerinden gelen desteği sağlıyorlar” dedi.

Ordu Defterdar vekili Cabir Akın ise yaptığı konuşmada, “Mali Müşavir ve Muhasebeciler Odasını iş ortağımız olarak görüyoruz. Onların beklenti ve sorunları bizimde sorunlarımızdır. Ordu Defterdarlığı olarak üzerime düşen görevi yapmaya her zaman hazırız” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.