HUZUR VE DÜZEN İÇİN SAHADALAR

Okuma Süresi:1 Dakika, 5 Saniye
BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN SIKI DENETİM
Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri şehrin birçok noktasında vatandaşların huzuru ve kamu düzeninin sağlanması için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri, kent genelinde trafik akışının aksamaması için çift sıra, kaldırım, indir bindir ve durak içi park yapan araçlara yönelik denetimler gerçekleştiriyor. Yapılan denetimlerde kurallara uymayan araç sürücülerine cezai işlem uygulanıyor.
DENETİMLER 19 İLÇEDE YAPILIYOR
19 ilçede denetimlerini sıkı bir şekilde gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri, çalışmalarını Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerle birlikte yürütüyor. Vatandaşların şehir merkezinde araçları ile ilerlerken sorun yaşamamaları için yapılan denetimlerde çift sıra, kaldırım, indir bindir ve durak içi park yapan araçlara emniyet güçleri tarafından cezai işlem uygulanıyor. Yapılan uygulamalar sonrası araçlar bulundukları yerden kaldırılıyor.
225 ARACA YASAL İŞLEM YAPILDI
Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleriyle Altınordu ilçesinde yapılan denetimlerde yaya kaldırımı, dolmuş durağı ve indir bindir cep işgali yapan 225 araca cezai işlem uygulandı.
153’E İHBAR EDEBİLİRSİNİZ
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, trafiğin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için ayrılan şeritleri işgal eden araçlara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 2918 Sayılı Trafik Kanunu ve belediye emir ve yasakları hükümlerince gerekli işlemleri uyguluyor. Yaya kaldırımlarının işgal edilmemesi adına duyarlılık gösterecek olan vatandaşlar böyle bir durumu tespit ettiklerinde Büyükşehir Belediyesinin 153 numaralı çağrı merkezini arayabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.