“DİKKAT MASKEDEN VAZGEÇMEYİN”

Okuma Süresi:53 Saniye

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşı süreci devam ediyor. Kendisi de koronavirüse yakalanan ve atlatmayı başaran Prof. Dr. Ali Kutlu, aşı süreci ile ilgili merak edilenleri cevapladı.

Aşı olanlara maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam edilmeli çağrısında bulunan Kutlu, yeniden virüse yakalanabileceğinin altını çizdi.

Prof.Dr. Ali Kutlu; “  Maalesef Ordu’da hastalık açısından yaygın merkezlerden bir tanesi oldu. Ben bunu Kurban Bayramı’ndan sonra fındık mevsiminde sosyal medyada anlatmıştım. Bu dalgalar ilerleye ilerleye Türkiye’de Ordu’yu da maalesef başta gelen kovit merkezleri haline getirdi. Benim söyleyeceğim şey şu; çok gezen insanlar maalesef ne kadar korunurlarsa korusunlar bu hastalığa bir şekilde yakalanıyorlar. O yüzden ‘ben maske takıyorum önlemimi alıyorum’ diye bir şey yok” dedi.

Kutlu; Aşıların etkinliğinin başlaması için en az iki hafta geçmiş olması gerekiyor. Bu yüzden maske kullanmayı bırakmamak gerekiyor. Bir diğer nokta her ne kadar koruyuculuğu olsa da tekrar virüse yakalanmamak adına tedbirleri sürdürmeliyiz. Pandeminin iyice hız kestiğini gözlemleyene kadar önlem almaya devam etmeliyiz. Bu bir hayal kırıklığı yaratmasın. Biz en azından aşının ağır hastalıktan koruduğunu ve yan etkisinin olmadığını biliyoruz. O yüzden içimiz rahat olsun” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.