FATSA’DA SEL MAĞDURİYETİ HIZLA GİDERİLİYOR

Okuma Süresi:1 Dakika, 11 Saniye

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar sağanak yağış sonrası oluşan sel nedeniyle mağduriyet yaşayan bölgelerde incelemelerde bulundu.

Fatsa’da yaklaşık 2 saat boyunca yağan sağanak yağmur sırasında Kurtuluş Mahallesi Fiskobirlik caddesi, Kıyanköy mevki, Başak sokak, Demir sokak, Çelik sokak, Sıvazlar mevki, Kantarcılar deresi, Hal Bölgesi, Şerefiye mahallesi Muhavvide Bayırman Caddesi, Reşadiye ve Sevgi Caddesinde aşırı su birikintisi oluştu. Meteoroloji uyarıları nedeniyle sahada olan ekipler mağduriyet yaşayan bölgelere anında müdahalede bulundu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’da Ordu Büyükşehir Belediyesi ve OSKi Teknik ekipleri ile mağduriyet yaşayan bölgelere giderek incelemelerde bulundu ve yaşanan sonların bir an önce giderilmesi için ekiplere talimat verdi.

 

“HER YIL ÖNLEM ALIYORUZ”

 

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Fatsa’nın coğrafya olarak Temmuz ve Ağustos aylarında yoğun yağış aldığını belirterek, “Bu dönemde yağışların şiddetlenmesiyle birlikte altyapıda sıkıntı yaşanabileceği üzerine her yıl önlem alıyoruz. Sağanak yağışların ardından meydana gelen sel felaketinin etkilerini yerinde görmek için hızla bölgeye gittik ve ekiplerin mağduriyet yaşayan bölgelere anında müdahale etmesini sağladık.” dedi.

 

“VATANDAŞLARIMIZIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ HER ŞEYDEN ÖNCE GELİYOR”

 

Kibar, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve OSKi Teknik ekipleriyle koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve selin yol açtığı hasarların bir an önce giderilmesi için talimatlar verdiklerini ifade ederek, “Ayrıca, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği her şeyden önce geliyor. Meteorolojik uyarılara ve alınan önlemlere dikkat edilmesi gerekiyor. Biz ileriye dönük olarak altyapı çalışmalarını güçlendirme ve sel riskini minimize etme konularında kararlıyız ve bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.