Berberler’de Düğün Sezonu Hareketli Geçiyor

Okuma Süresi:1 Dakika, 20 Saniye

Düğün salonlarından, kuaförlere, gelinlikçilerden fotoğrafçılara birçok meslek grubunun beklediği sezon yoğunluğu esnafın yüzünü güldürüyor.
Fatsalı berberler özellikle bu seneki düğün sezonunun yoğun ve kendilerinin yüzünü güldürdüğünü ifade ediyor.

Fatsa’da senelerdir berberlik mesleğini ile uğraşan ilçemiz Tepe Kuaför işyeri sahibi Muhammet Tepe düğün sezonunda yeni evlenecek olan damat adaylarının işyerine gelmeleri ile işlerin daha çok hareketlendiğini açıkladı.
Muhammet Tepe işyerine gelen damat adaylarının saç ve cilt bakımlarını  gerçekleştiriyor ve düğüne hazırlıyor.

 

“Onbir Ayın Sultanı Bizim İçin Düğün Sezonudur”

 

Özellikle bir berberin müşterisini iyi tanıması gerektiğini vurgulayan Muhammet Tepe, bu seneki düğün sezonu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Öncelikle bu sene geçen seneye göre düğünler normal seviyelerde ama ona rağmen yine damat adaylarımız bizlere geliyor ve bizde onları cilt ve saç bakımları ile düğüne hazırlıyoruz. Bu seneki düğün sezonu güzel geçiyor ve buda bizim işlerimiz hareketlendikçe yüzümüzü güldürdürüyor. Öncelikle bana göre bir berberin müşterisini iyi tanıması gerekiyor. Saç tipinden cilt yapısına kadar birçok unsur söz konusu. Bu meslek aslında bir sanat. Bizlerde bu sanatın mimarlarıyız. Gelen damat adayları olsun müşterim olsun en iyi şekilde ilgilenmek zorundayız. Bu sene dediğim gibi normal ama yinede bu seneki düğün sezonu güzel geçiyor. Temmuz ayındayız bu ay çiçekçiler, fotoğrafçılar, düğün salonları ve biz kuaför ve berberler olarak nitelendirdiğimiz de 11 ayın sultanı olarak geçiyor. Onbir ayın sultanı bizim için düğün sezonudur. Güzel bir şekilde damat adaylarını saç ve cilt bakımlarını gerçekleştirdikten sonra düğüne hazırlıyoruz. Bütün damat adaylarını işyerime bekliyorum. Ben Tepe Kuaför işyeri sahibi Muhammet Tepe olarak bütün berber ve kuaför meslektaşlarıma bu seneki 2024 düğün sezonunun hayırlı bereketli ve bol kazançlı olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

Haber: Engin Yüksel

#fatsasondakikahaber

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.