Gaga Gölü Manzarası İle Büyülüyor 

Okuma Süresi:1 Dakika, 12 Saniye

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bulunan ve her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Gaga Gölü eşsiz güzelliğiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Doğal güzelliğinden çokça söz ettiren Gaga Gölü, ilçenin 10 kilometre uzağında Fatsa-Aybastı karayolunun hemen kenarında bulunuyor. Dip kaynaklar, yağışlarla beslenen göl, birçok su bitkisine ve balıklara ev sahipliği yapıyor. Fındık bahçelerinin arasında, yeşillikler içindeki bu göl, birçok bitki ve hayvan türünü barındırıyor. Göl 1. ve 3. derece doğal sit alanı olarak koruma altında bulunuyor. Gölün orta kısmında bulunan küçük bir ada gölün güzelliğine ayrı bir güzellik katıyor.

Gaga Gölü’nün tabiat harikası bir yer olduğunu ve yeşillikler arasında harika bir  manzarası olduğunu ifade eden bölge sakinlerinden Ahmet Altay;

“Gaga Gölü denize en yakın göl olarak bilinen ülkemizdeki ender olan göllerden birisidir. Burası yeni yapılan düzenlemeler ile gerçekten çok güzel olmuş ve Turizm anlamında da Gaga Gölü çok büyük bir yol katetmiş. Doğal güzelliğiyle, yeşiliyle, mavisiyle, gerçekten doğal güzelliğiyle Gaga Gölü gerçekten harika ve çok güzel manzarası var. Biz de buraya geldik ve bende ilk defa geldim aslında daha önceden gelmem gerekiyordu ama buradaki düzenlemelerin bitmesini bekledik. Burada özellikle bayram ayında, bayram haftasında çok güzel düzenlemeler olmuş. Yürüme yolları yapılmış ve çokta güzel olmuş. Gaga gölüne gelin görün çok güzel bir yer ,buradaki turizimi hareketlendirelim. Burası neden bir Uzungöl olmasın, neden bir Ulugöl gibi olmasın. Burada yavaş yavaş tesisleşme yapılmaya başlanmış ve tesisleşme de bittikten sonra emin olun Fatsa Gaga Gölü Türkiye’de adından söz ettirecektir.” dedi.

#fatsasondakikahaber

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.