ORDU BİSİKLET YOLLARIYLA DONATILDI

Okuma Süresi:1 Dakika, 6 Saniye

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI BÜYÜKŞEHİR İLE HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi sağlıklı yaşamı desteklemek, kent estetiğine katkı vermek ve sağlıklı ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için ilçeleri yeni bisiklet ve yürüyüş yolları ile donatmayı sürdürüyor. Başkan Güler’in göreve geldiği günden bu yana 8 bin 500 metreyi aşan bisiklet yollarının daha da artması için Büyükşehir Belediyesince yeni çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, vatandaşlara sağlıklı yürüyüş, spor ve dinlenme alanları oluşturmak için başlattığı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Hayata geçirdiği projelerle her kesime hitap eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaptığı bu çalışmalarla ilçelere hem yeni bir kimlik kazandırıyor hem de vatandaşların rahatça kullanacağı alanlar ortaya çıkarıyor.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI İLÇELERE DEĞER KATIYOR

Başkan Güler’in göreve başladığı günden itibaren hız kazanan bisiklet ve yürüyüş yolları çalışmaları kapsamında ilçeler bu alanda büyük değer kazandı. Bu çerçevede Ünye, Perşembe, Gülyalı ve Altınordu’da bisiklet yolları inşa edildi. Bisiklet yollarının yanı sıra yürüyüş yollarına da önem veren Büyükşehir Belediyesi Aybastı, Fatsa, Altınordu, Ünye, Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde ise sağlıklı yaşamı destekleyecek ve kent estetiğine katkı verecek yürüyüş yolarını hizmete açtı. Kullanıma açılan alanlarda standartlara uygun yapılan çalışmalara ek olarak dinlenme ve spor aktiviteleri için alanlarda oluşturuldu.

Yapılan çalışmalar vatandaşlar tarafından da büyük takdir toplarken bu alandaki çalışmalar hazırlanan program dahilinde devam ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.