BAŞKAN GÜLER: “HER DAİM ONLARIN EMRİNDEYİZ”

Okuma Süresi:1 Dakika, 54 Saniye

BAŞKAN GÜLER, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şehit aileleri ve gaziler adına organize edilen kahvaltı programına katıldı.

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Ordu Şubesi tarafından gerçekleştirilen program, Kur’an tilaveti ile başladı. Programda Başkan Güler, tüm masaları tek tek gezerek şehit yakınları ve gaziler ile sohbet etti.

BAŞKAN GÜLER: “NE YAPSAK HAKKINIZI ÖDEMEYİZ”

Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 365 gün 24 saat şehit yakınları ve gazilerin emrinde olduklarını söyledi.

‘Biz size sadece hizmetle yükümlüyüz’ diyen Başkan Güler, “Bu dernek, derneklerin içinde kıymeti tarif edilemeyecek bir dernek. Çünkü mensupları, Allah’ın övdüğü, cennetiyle müjdelediği, şerefli insanların aileyle birlikte oluşturduğu bir dernek. Bu anlamda kelimelerle tanımlanamayacak hedefeler karşısında en kıymetli varlığını canını feda etmiş kişiler. Dolayısıyla ne kadar söylersek söyleyelim az. Ordu’muzda Türkiye’de ilk 3’e giriyor şehitler açısından. 16 cephede 1438 tespit edilebildiğimiz şehidimiz var. Bu şehitlerimizin adını yaptığımız anıt ile yaşatmaya devam ediyoruz. Kıymetli Valimizin riyasetinde sizler için güzel şeyler yapmayı düşünüyoruz. Ama ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz. Dolayısıyla, biz size sadece hizmetle yükümlüyüz. Bu hususta çalışmalarımızı hiç azaltmadan arttırarak yapacağız. Böyle bir kahraman şehirde tarihi bağlarını sağlayacak eserleri gün yüzüne çıkarıyoruz. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de Rüsumat No: 4 gemisi. Sizleri mutlu etmek için çok yoğun bir şekilde çalışarak taleplerinizi uygulamaya geçireceğiz. Biz sizin emrinizdeyiz. Büyük bir aileyiz. 365 gün 24 saat emrinizde olmaya devam edeceğiz” dedi.

DERNEK BAŞKANI KORKMAZ’DAN 24 YILLIK MEKÂN SORUNUNU ÇÖZEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in şehit yakınları ve gazilere çok önemli bir değer verdiğinin altını çizen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Korkmaz, bunun en önemli göstergesinin dernek binası olduğunu belirtti.

24 yıllık mekan sorununu Başkan Güler’in çözdüğünü aktaran Korkmaz, şunları kaydetti:

“İlimizde şehidimize ve gazilerimize sahip çıkıldığının birinci göstergesi mekândır. Yaklaşık 24 yıllık mekân sorunumuzu takip ederek çözüme kavuşturan, bizlere acımızı ve mutluluğumuzu paylaştığımız, şehitlerimizin hatıraları ile nefes aldığımız bir mekan hediye eden değerli bir büyüğümüz Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e hepinizin huzurunda Ordulu şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.”

Programa Ordu Valisi Muammer Erol ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol üyeleri de katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.