BÜYÜKŞEHİR, BİR HİZMETİ DAHA TAMAMLADI

Okuma Süresi:55 Saniye

KACALI MAHALLESİ’NDE İÇME SUYU HATLARI YENİLENDİ

19 ilçedeki içme suyu yatırımlarını yoğun bir şekilde sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Perşembe ilçesi Kacalı Mahallesi Fatih Caddesinde geçtiğimiz ay başlattığı içme suyu hattı yenileme çalışmasını tamamladı. Yapılan çalışma ile Perşembe ilçesinin önemli bir bölümüne içme suyu sağlayan hat yenilendi. Ekipler tarafından abone bağlantısının yapıldığı hat üzerinde üst yapı çalışmaları devam ediyor.

30-40 YILLIK BORULAR YENİLERİYLE DEĞİŞTİRİLDİ

Perşembe’nin en kalabalık nüfusa sahip yerleşim bölgelerinden olan Kacalı Mahallesi’ndeki içme suyu altyapısı, mahalle halkı için artık sorun olmayacak. 30-40 yıl önce yapılan, zamanla kullanım ömrünü tamamlayarak sık sık arıza veren içme suyu hatlarının yenilenmesi için OSKİ’nin başlattığı altyapı çalışmaları tamamlandı.

TOPLAM BİN METRE İÇME SUYU HATTI VE BİN METRE KANALİZASYON HATTI DÖŞENDİ

OSKİ ekipleri tarafından bir süredir yürütülen kazı ve boru imalatı çalışmaları kapsamında, 1 km’lik içme suyu hattı ile 1 km’lik kanalizasyon hattı çalışması tamamlandı. Mahallenin ana şebeke hattı ile abone bağlantılarının tamamının yenilendiği çalışmaların ardından, yeni hatlara verilen su vatandaşların hizmetine sunuldu. Yapılan yatırımla birlikte mahallenin içme suyu altyapısı tamamen yenilenirken, mahalle halkının geçmişte yaşadığı sorunlar da sona ermiş oldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.