BAŞKAN GÜLER’DEN “10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI 

Okuma Süresi:1 Dakika, 7 Saniye

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında basının önemine vurgu yapan Başkan Güler, kamuoyunun aydınlatılmasında gazetecilerin önemli bir görev üstlendiğini vurguladı.

Gazetecilik mesleğinin sorumluluklarının büyük olduğunu kaydeden Başkan Güler, mesajında şu ifadeler yer verdi:

“İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı olarak önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, çok zor bir görevi yerine getirmektedirler.

Mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın bu özverileri bütün takdirlerin üzerindedir.

Özellikle günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında, basının önemi daha da artmış bulunmaktadır.

Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı günümüzde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır.

Bizlerde değerli basın mensubu arkadaşlarımızla karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesi içinde her zaman aynı yolda yürüyerek, Ordu’muza hizmet etme çabası içerisindeyiz.

İlimizin tanıtımında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişiminde bizlere daima destek olan basın çalışanlarımızın bugüne kadar gösterdikleri özveri ve hassasiyeti, bundan sonra da sergileyeceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu işe emek ve gönül veren tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, ebediyete intikal eden değerli basın mensuplarını rahmetle anıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.