FATSA BELEDİYESİ, GENÇLERİN SPOR TUTKUSU İÇİN YENİ TESİSLER YAPIYOR

Okuma Süresi:1 Dakika, 55 Saniye

Fatsa Belediyesi şehri sporun merkezi haline getirmek için 250 milyon TL’lik dev yatırımla 26 adet spor tesisini hayata geçiriyor. Bu önemli projeler arasında 1 adet tam donanımlı gençlik merkezi, 500 seyirci kapasiteli nizami çim saha, 1 adet tam donanımlı okçuluk kamp alanı, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 6 adet açık, 2 adet kapalı sentetik çim saha, 8 adet açık, 1 adet kapalı basketbol-voleybol sahası, 3 adet açık, 2 adet kapalı tenis kortu projelerini ilçeye kazandırmaya devam ediyor.

 

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Dinamik ve genç bir nüfusa sahip şehrin gençlerine armağan edilen 26 spor tesisinden biri olan 7.700 m2 ’lik alanda, toplam 30 milyon TL bütçeli yarı olimpik yüzme havuzu projesi açılış için gün sayıyor. Çevresinde tenis kortu, kaykay pisti, kafeterya, sportif oyun grupları, otopark ve kamelyanın bulunacağı proje çok yakında hizmete açılacak.

 

FATSA GENÇLİK MERKEZİ

50 milyon TL yatırımla hayata geçirilen tam donanımlı gençlik merkezi sportif alanlar, derslikler, kültür, sanat, edebiyat, teknoloji, iletişim gibi çok çeşitli alanlarda hizmet verecek. 5 dönüm arazi üzerine kurulu, 7 adet derslik, 1 adet kütüphane, 1 konferans salonu, spor ve sosyal donatı alanlarından oluşan tam donanımlı bir tesis oldu.

 

“BÖLGENİN EN MODERN VE DONANIMLI OKÇULUK KAMP ALANI ŞEHRE KAZANDIRILIYOR” 

35 dönüm alan üzerine kurulu, 50 milyon TL yatırımla projelendirilen okçuluk kamp alanı içerisinde 1 adet 500 seyirci kapasiteli sentetik çim saha ve 1 adet okçuluk kamp alanı bulunacak. Hem eğlenceli hem de zihin ve beden koordinasyonunu güçlendirmede önemli rol alan okçuluk kamp alanı, modern ve donanımlı haliyle çocuklar, gençler ve yetişkinler için keyifli vakit geçirebilecekleri bir mekân olacak.

 

“SPOR YATIRIMLARIMIZIN GÜNCEL MALİYETİ 250 MİLYON TL”

En büyük hizmetlerden bir tanesi, gençlerimizin spor ihtiyaçlarını görebilecekleri tesisleri onların hizmetine sunmaktır diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Amacımız, spor yapmanın yanı sıra yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz, sağlıklı bir yaşam için adım atabileceğiniz bir ortam sunmak, gençlerimizin ve şehrimizin geleceğine ışık tutabilecek bir ortam yaratmak. Sporun birleştirici gücüyle, gençlerimizi ve şehrimizi daha güçlü bir geleceğe taşımak, gençlerimize olan sözümüzü yerine getirmek için bu yatırımları gerçekleştirmekten mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Bugünkü spor yatırımlarının toplam maliyeti 250 milyon TL. Yani gerçekten Spor Bakanlığından çok büyük kaynaklar aldık. Şehrimizin bir sporcu şehri olması, gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı yetişmesi noktasında çok büyük hibeler aldığımızı düşünüyorum. Ve inşallah yeni dönemde de bu hizmetler aynı şekilde devam edecek.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.