DAĞLARDAN GELEN LEZZET ÜRETİM KÜLTÜRÜNE GİRDİ

Okuma Süresi:44 Saniye

Ordu’da üretime verilen desteklere bir yenisi daha eklendi. Büyükşehir Belediyesi tarafından, Mesudiye ilçesindeki çiftçilere, “Kuşburnu Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında,3 bin 750 adet kuşburnu fidanı dağıtıldı. Fidanların toprakla buluşturulmasıyla 30 dönüm atıl arazi tarımla buluşturulacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, üreticilerin alternatif gelir kaynaklarını çeşitlendirmek amacıyla başlattığı projelere her gün bir yenisi ekleniyor. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kırsal kalkınma hedefleri doğrultusunda devam eden çalışmalarda gerek kahvaltılık gerekse meyve suyu ve çay tüketimi açısından güçlü bir ticari ürün olan kuşburnu, üretim kültürüne giriyor.

 

3 BİN 750 KUŞBURNU FİDANI DAĞITILDI

 

Büyükşehir Belediyesi, dağlardan gelen lezzet olarak bilinen kuşburnunun profosyonel olarak yetiştirilmesi için yeni proje başlattı. “Kuşburnu Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında Mesudiye ilçesine bağlı Konacık ve Kale mahallelerindeki 14 üreticiye yüzde 20 üretici katkısı alınarak, rosa canina çeşidi toplam 3 bin 750 adet kuşburnu fidanının dağıtımı yapıldı.Projeyle birlikte ise 30 dönüm kapama kuşburnu bahçesi oluşturulması hedeflendi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.