TOPALOĞLU MEVKİİ YENİ VE MODERN YÜZÜYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Okuma Süresi:51 Saniye

 

 

Fatsa Belediyesi, Fatsa’nın en köklü mahallelerinden olan Dumlupınar Mahallesinin 50 yıllık altyapı sorununu çözüme kavuşturdu. Kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, internet altyapısı çalışmalarının ardından 3 km sıcak asfalt, 4.000 m2 renkli baskı beton kaldırım çalışması, 8.000 m2 dekoratif begonit taş çalışması, yayalaştırma ve aydınlatma çalışmaları ile Dumlupınar Mahallesinin çehresini değiştirdi.

Topaloğlu Caddesindeki uzun yıllardır süregelen altyapı sorunlarına bir son vermek ve caddeyi daha modern bir görünüme kavuşturmak için Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Fatsa Belediyesi iş birliği ve koordinasyonunda yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Eskisinden daha sağlam ve nitelikli bir hale getirilen altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlayıp 7.000 m2 begonit taş çalışması yaparak caddenin zeminini yeniden düzenledi ve muhteşem aydınlatma direkleri ekleyerek caddeyi ışıl ışıl aydınlattı.

 

ESNAFTA, MAHALLE SAKİNLERİ DE MEMNUN 

 

Gelişi güzel parklanmanın önüne geçilerek, görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasıyla ara sokakların yeni görünümü halkın beğenisini kazandı. Yeni haliyle araç parkının olmadığı geniş sokaklarda vatandaşlar artık daha huzurlu ve güven içerisinde yolda yürüyor. Vatandaşlar yapılan çalışma sonrası estetik görünüme ulaşan sokaklarda zaman zaman hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.