ORDU’YA YENİ MEKAN: DURUGÖL TABİAT PARKI

Okuma Süresi:1 Dakika, 19 Saniye

 

DOĞAL GÖL VE EKOLOJİK DENGENİN KORUNDUĞU DURUGÖL TABİAT PARKI GÖRKEMLİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kararlı tutumu sayesinde hiçbir bedel ödemeden alınan ve sosyal yaşam alanı haline dönüştürülen 36 dönümlük Durugöl arazisi düzenlenen görkemli törenle halka açıldı.

Ordu halkının ve misafirlerinin rahatlıkla yararlanabileceği doğal gölün ve ekolojik dengenin korunduğu Durugöl Tabiat Parkı’nın resmi açılışı yapıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol ve vatandaşların da yoğun katılım gösterdiği açılış, renkli görüntülere sahne oldu.

 

BAŞKAN GÜLER: “1,5 MİLYARLIK YERİ HALKIMIZIN KULLANIMA SUNDUK”

 

Açılış kurdelesi kesilmeden önce bir konuşma gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Eğer dokunmasaydık burası daha sonra arazi olarak yüksekliği serbest, emsali 2,5 olan dev binaların olacağı bir yer olacaktı” dedi.

 

Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burası yılladır garip kalmış bir yerdi, hep çöplük olarak kullanıldı. Buradan bu çöpleri temizledik ve kuşlara yeni yer olan Durugöl’ümüzü açma fırsatı bulduk. Eğer dokunmasaydık burası daha sonra arazi olarak yüksekliği serbest, emsali 2,5 olan dev binaların olacağı bir yer olacaktı. Biz burada paraya tamah etmedik. Sahibinden bu 36 dönüm araziyi bedava alarak 1,5 milyarlık yeri halkımızın kullanıma sunduk. Hayırlı olsun. Burada mahallemize de adını veren bir Durugölümüz var. Adı vardı ama kendisi yoktu çünkü etrafı çevriliydi. Burayı aldık, temizledik ve ekolojik dengeye uygun olarak burayı tanzim ettik. Titizlikle üzerinde durduk. Kuşların da böceklerin de ördeklerin de burada hakkı var. Onlar da bizim hayatımızın paydaşları. Böylece önce çöplüğü temizledik sonra da insanlarımıza ve diğer canlıların hizmetine sunduk.” dedi.

 

Haber : Erkan Güzeldemirci

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.