“BU KİMİN HAYATI” İZLEYİCİYLE BULUŞTU

Okuma Süresi:1 Dakika, 26 Saniye

 

OBBKT, SEZONUN YENİ YETİŞKİN OYUNU “BU KİMİN HAYATI”NIN İLK GÖSTERİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) “Bu Kimin Hayatı” isimli, sezonun yeni yetişkin tiyatro oyununun ilk gösterimini gerçekleştirerek izleyicilerin beğenisine sundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de seyircilerin arasından takip ettiği oyun beğeniyle izlenerek bol bol alkış aldı.

Oyun sonunda sahneye çıkarak oyuncuları tebrik eden Başkan Güler, “Harikulade bir oyun oldu. Çok yerde oyun seyrettim böyle bir ekip yok. Seyircimizle, şehrimizle ve sizlerle gurur duyuyoruz. Her açıdan etik ve felsefi bir oyun. Sizler bizim medarı iftiharımızsınız. Tebrik ediyorum” dedi.

Brıan Clark’ın yazdığı ve Emrah Özdilek’in yönettiği 2 perdelik oyunda Özgür Özdemir, Cemil Gündüz, Ayfer Yağız, Zişan Buse Tınkaoğlu, Mücteba Murtazaoğlu, Gizem Altıngövde, Emrullah Yazıcı, Deniz Selin Atalay, Furkan Dereli, Doğukan Ekinci, İlker Taze, Gamze Gül Kabadaş, İbrahim Çapkın, Ömer Temiz ve A. Emrah Özdilek gibi deneyimli isimler yer alıyor.

 

OYUNUN KONUSU

 

Ken Harrison Güzel Sanatlar Okulunda öğretmendi ve aynı zamanda heykeltıraşlık yapıyordu. Onun hayatı geçirdiği trafik kazasıyla tamamen değişmişti. Boyundan aşağısı felç kalan Ken’in renkli hayatı hastane odasındaki yatağında sınırlamıştı. Arkadaşları hastane personeli olmuş kendi tabiriyle, yaşlı kadınsız erkekler gibi nükteler savurur olmuştu. Artık o kadar sıkılmıştı ki taburcu olmak istiyordu ama taburcu olması ölmesi demekti. Hastane dışında 1 gün bile yaşaması mümkün değildi. Ama böyle yaşamaktansa ölmeyi tercih ediyordu. Mahkeme kuruldu karar verilecek. Onu hastanede tutup yaşatmak isteyen Başhekim Dr. Emerson mu yoksa Ken Harrison mu haklı? Bu kimin hayatı? Bunun kararını siz vereceksiniz!

– Bir daha eskisi gibi elimi kolumu hareket ettirebilecek miyim? Yürüyebilecek miyim doktor?

– Hayır!

 

OBBKT yeni oyunu “Bu Kimin Hayatı” dışında bu sezon Rumuz Goncagül, Bahar Noktası, Sınır ve Deniz Yıldızı gibi oyunları da tiyatro severlerle buluşturdu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.