AVUKAT MURAT YEŞİLDAŞ FATSA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURUSUNU YAPTI

Okuma Süresi:1 Dakika, 42 Saniye

 

31 Mart 2024 Yerel seçimler için AK Parti’de aday adaylığı başvuru süreci devam ederken, Fatsa Belediye Başkanlığı için Fatsa bürokrasisinde yer alan uzun yıllar AK Parti’de siyaset yapan Avukat Murat Yeşildaş , AK Parti Fatsa İlçe Başkanlığı’nda Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

FATSA AŞIĞI BİR FATSALI HEMŞERİNİZİM
Başvuru dosyasını İlçe Başkanı Yasin Sarıçiçek’e teslim eden Avukat Murat Yeşildaş, “ Yeni Türkiye yüzyılının ilk belediye başkanlığı seçimlerinde Fatsa aşığı bir Fatsalı hemşeriniz olarak, 2011 yılından bu yana fiilen karınca kararınca hizmet ettiğim ve ilçe başkan yardımcısı olarak yıllarca görev yaptığım partimden Fatsa Belediyesi Başkanı aday adaylığı için müracaatımı yapmış bulunmaktayım. İlgi ve alakası için sayın ilçe başkanım Yasin SARIÇİÇEK’e teşekkür ediyor; Çıktığım bu yolda rabbimin beni mahcup etmemesini diliyorum. Aday adaylığımız sürecinde desteğini benden esirgemeyen siz kıymetli hemşerilerimize çok teşekkür ediyor daima sizlerle birlikte olacağıma söz veriyorum. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin ”şeklinde konuştu” dedi.
Murat Yeşildaş kimdir ?

21/04/1985 Ordu ili Fatsa ilçesi doğumluyum. İlkokulu Dumlupınar ilkokulunda, sonrasında Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi(orta kısmın) akabinde Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Öğrt.Lisesinde öğrenimimi tamamlayarak İstanbul üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. Sonrasında memleketim Fatsa ya dönerek avukatlık meslek hayatıma başladım. Fiilen 2010 yılından bu yana avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Fatsa da bulunduğum süre içerisinde çeşitli STK’ larda bulundum.Kızılay Fatsa şubesinde delege olarak yer almaktayım. Aynı zamanda Kızılayın son 2 seçiminde divan başkanı olarak seçim sürecini yönettim. Yine Fatsa da bulunan 41 derneği çatısı altında bulunduran Fatsa Dernekler Federasyonunda 2 dönemdir fiilen yönetici olarak yer almaktayım. Fatsa ilçemizin takımı Fatsaspor da kayyım olarak görev aldım. Partimin doğduğu ana düşünsel akımı bilen milliyetçi ve muhafazakar biriyim. Bu doğrultuda eğitimimi tamamladıktan sonra 2011 yılında partime üye oldum ve gençlik kollarında görev aldım. Sonrasında 2018 yılında Fatsa AKParti 6. ve 7. yönetim kuruluna seçilerek ilçe başkan yardımcısı-seçim işleri başkanı olarak 5 yıl görev yaptım. Bu süreçten 2023 genel seçimlere kadar olan zaman dilimindeki tüm seçimlerde Fatsa ilçemizdeki tüm sandıkları bizzat yönettim. Sonrasında ise Fatsa ilçemiz Belediye Başkanlığı için sizlere müracaat etmiş bulunmaktayım. Hakkımda her şeyin hayırlısını diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.