İSTANBUL’DA ORDU FIRTINASI ESTİ

Okuma Süresi:1 Dakika, 23 Saniye

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar 16-19 Kasım tarihlerinde İstanbul Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen Ordu günleri etkinliği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ordu Günleri etkinliğine katılan tüm hemşerilerimize çok teşekkür ederim diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Özellikle son 2 günü çok yoğun yağış altında ve fırtına şeklinde havaya rağmen İstanbul’daki Ordulular ve Ordu’dan İstanbul’a gelenler Ordu Günlerine çok büyük ilgi gösterdiler. Bir teşekkürü de ilçe belediye başkanlarımıza etmek lazım, bir dakika bile standlarını bırakmadılar. Ordu Günleri etkinliğinde İstanbul’daki hemşerilerimizde hasret giderme imkanımız oldu Bir yandan da hatıra fotoğrafı çektirerek bu anımızı ölümsüzleştirdik. Sarı kotlu uyarıya rağmen hemşirelerimizin buraya bu kadar yoğun ilgisini görmek bu etkinliğin ne kadar doğru olduğunu ve her geçen yıl daha da iyiye gittiğini görüyoruz.” dedi.

ORDU LEZZETLERİ TATTIRILDI

Ordu Günleri etkinliğini düzenleyen Ordu Dernekleri Federasyonu (ORDEF) Başkan yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Kibar, “Ordu Valiliğimiz ve  Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde tüm kurumlarımız buradaydı. Her bir stantta Ordumuzun ve ilçelerinin leziz yöresel lezzetlerinden tattırıldı. Bu sene standımıza gelen tüm misafirlerimize Fatsa Kahvesi ve bol fındıklı Fatsa Sütlacından ikram ettik. Özellikle Fatsa Kahvemiz yediden yetmişe çok fazla ilgi gördü. Kabadüz Belediyemiz standında pancar çorbası, Gürgentepe ve Akkuş Belediyesi stadında kuru fasulye, Kumru Belediyemiz standında cevizli helva, Ulubey Belediyemiz standında meşhur Dokuz Dolambaç turşusu, Çaybaşı Belediyemiz standında Mısır çorbası ve mısır ekmekli yoğurt ikramları çok beğenildi.” diye konuştu.

“ARTIK YOĞUN BİR TEMPOYA GİRİYORUZ”

Bundan sonraki süreçte belediye başkanlarını  çok yoğun bir sürecin beklediğini sözlerine ekleyen Fatsa belediye başkanı İbrahim Etem Kibar, “Artık yavaş yavaş yerel seçimler sürecine giriyoruz. Bir bakıma Ordu Günleri etkinliği uzaktaki hemşerilerimizle belediye başkanlarımızın bu dönem son buluşması olduğu diyebiliriz. Bugün itibariyle çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.