FATSA’DA GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Okuma Süresi:1 Dakika, 10 Saniye

Fatsa Ünye ve Çevre İlçeleri  Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği tarafından “Önce Vatan” konulu konferans düzenlendi.

Duygusal anların yaşandığı konferansta Albay Erhan Altunok konuşmacı olarak katıldı.
Konferansta konuşma yapan Fatsa Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Adem Çiçek değer ve maneviyatın insanı ayakta tutan en güçlü dayanak olduğunu ifade ederek; “Kiminin değeri bir kıyafet kimin değeri bir çiçeği veya da bir evidir fakat vatan: kişi, yaş, cinsiyet veya millet ayrımı etmeksizin herkesin ortak değeri olmak zorundadır. Öncelik vatansa öncelikte vatan için ayrılan zamandır. Dernek olarak bugüne kadar birçok kişiyi ağırladık ama bu akşam yaşadığımız gurur, onur ve şerefin asla tarifi yoktur.” dedi.

“VATAN AŞKI TAZE TUTULMALIDIR”

Başkan Çiçek düzenlenen konferansta duygusal anların yaşandığını kaydederek; “Şehit Ailesi veya Gazi olmayan kişilerin dahi gözlerinden yaşların durmaksızın aktığı duyguların en üst seviyede yaşandığı bu akşamda bizlere bu duyguları yaşatan Albayımız Sayın Erhan Altunok’a çok derin duygular ile teşekkür ederiz. Vatan aşkı televizyonlardan şehit haberlerini duyduğumuz zamanki 3 dakikalık yaşadığımız üzüntü olmamalıdır. Veya Şehit Ailelerinin ve Gazilerin acıları taze iken bir hafta aileyi ziyaret etmek olmamalıdır. Eğer üzerinde durduğumuz toprağın bedeli hala bir yerlerde kan ile kol ile bacak ile göz ile kulak ile ödeniyorsa acısı da Çanakkale Savaşı’ndan, Malazgirt Savaşı’ndan, Kurtuluş Savaşı’ndan bu güne kadar taze kalmalıdır ve geleceğe aktarılmalıdır. Gençlerimiz bu şuur ve bilinçle yetiştirilmelidir. Bu bilince destek sağlayacak en temel adımlar bilmek ve anmakla gerçekleşir. Vatanımızı bilelim ve bildirelim.” açıklamasında bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.