GÜLER: “DURUMA MÜDAHALE ETTİK”

Okuma Süresi:59 Saniye

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler şehir içi toplu taşıma sisteminden ücretsiz faydalanan vatandaşlara yönelik sürdürülen uygulamanın kaldırılacağını öğrenir öğrenmez duruma müdahale ettiklerini söyledi.

Başkan Güler; “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal devlet olmanın gereği hemşehrilerimizin mağdur olmaması için biniş ücretlerini karşılamayı ve yanlarında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.
Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Başkan Güler; “Maliyetlerin artması sebebiyle şehir içi toplu taşıma sisteminden ücretsiz faydalanan vatandaşlarımıza yönelik sürdürülen uygulamanın kaldırılacağını öğrenir öğrenmez duruma müdahale ettik. Şehir içi toplu taşımadan ücretsiz yararlanan vatandaşlarımız için Dolmuşçular Kooperatifi’ne ödediğimiz kişi başı 3 lira olan ödemeyi, 10 liraya yükselterek hem esnafımıza destek olduk hem de oluşacak mağduriyetleri engelledik.” diye konuştu.

“UYGULAMA DEVAM EDECEK”

Ücretsiz taşıma sisteminin devam ettiğini belirten Güler; “Bu karar ile birlikte; 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımız başta olmak üzere toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı bulunan tüm vatandaşlarımız, dün olduğu gibi bundan sonra da gün ve biniş sınırlaması olmadan bu uygulamadan ücretsiz faydalanmaya devam edeceklerdir. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal devlet olmanın gereği hemşehrilerimizin mağdur olmaması için biniş ücretlerini karşılamayı ve yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Alınan kararın ardından belediyemize gelerek memnuniyetlerini dile getirip sevinçlerini bizlerle paylaşan şoför kardeşlerimize de ziyaretleri ve güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.