“100.YIL MANOLYA KADIN KOROSU” THM KONSERİ KEYİF VERDİ

Okuma Süresi:1 Dakika, 3 Saniye
Fatsa Dernekler Federasyonu ve Fatsa Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan ilçenin ve Karadeniz’in ilk Kadın Korosu “100.Yıl Manolya Kadın Korosu” Türk Halk Müziği Konseri müzikseverler tarafından yoğun ilgi gördü.
“BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”
Gecenin açılış konuşmasını yapan Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Erol Dinç ilçede bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu konserin ve koronun hazırlanmasında emeği geçen koro şefimiz müzik öğretmeni Ferit Yıldız’a,100.Yıl Manolya Kadın Koromuzun tüm koristlerine, saz sanatçılarımıza ve seslendirme ekibine, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Barış Semih Yazıcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Saygın Atinkaya’ya,Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’a ve İlçe Kaymakamımız sayın Avni Kula’ya çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
“EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK EDİYORUM”
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’da ilçede kültür sanat anlamında çok güzel etkinlikler olduğunu belirterek, “Fatsa Dernekler Federasyonu ve Fatsa Halk Eğitimi Merkezimizin iş birliği ile Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği “100.Yıl Manolya Kadın Korosu” Türk Halk Müziği Konseri’de büyük bir emekle hazırlanan bir konser. Ben bu geceye emek veren herkese teşekkür ediyorum ve bir sonraki konseri de heyecanla beklediğimi ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.
Yaklaşık 3 saat süren konserin sonunda kadın koristler ayakta alkışlandı. Gecenin sonunda Kaymakam Avni Kula Koro Şefi Ferit Yıldız’a çiçek takdiminde bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.