EN UCUZ TELEFERİK ÜCRETİ ORDU’DA

Okuma Süresi:1 Dakika, 13 Saniye

Türkiye genelinde turistik bölgelerde faaliyet gösterenler arasında en ucuz teleferik ücretinin Ordu’da olduğu ortaya çıktı.
Türkiye’nin belli başlı turistik yörelerinde faaliyet gösteren teleferikler arasında rekor ücret Antalya’da bulunuyor.
Buna göre Antalya Olimpos teleferik ücreti gidiş-dönüş 450 lira iken, tek yön 315 lira olarak ücretlendirildi.
Muğla Fethiye’deki teleferik ücreti 225 lira, Bursa teleferik ücreti 130 lira, İzmir Bergama teleferik ücreti ise 130 liraya çıkarıldı.
EN UCUZ TELEFERİK ORDU’DA
Ordu’da Boztepe ile şehir merkezi arasında faaliyet gösteren teleferik fiyatı en son 2022 yılı Nisan ayında güncellenmişti. 14 ay sonra artan maliyetler sebebiyle yapılan güncelleme sonunda tek yön fiyatı 40 lira olurken, gidiş-dönüş fiyatı 60 lira olarak belirlendi. Öğrenci fiyatı gidiş-dönüş 25 lira olarak belirlenirken tek yön ise 15 lira olarak güncellendi.
Şehit Yakınları ve gaziler teleferikten ücretsiz yararlanırken, gazi yakınları gidiş-dönüş 10 lira, tek yön ise 5 lira ödeyecekler.
Yabancı pasaportlu turistlerin ücreti ise gidiş-dönüş 200 lira, tek yön 140 lira oldu.
MALİYET SADECE ELEKTRİK DEĞİL
Yetkililer, teleferik maliyetinin zannedildiği gibi sadece elektrik olmadığını, yılda 2 kez İtalyan firma tarafından yapılan bakım ücreti, işletme giderleri, personel maaş ve özlük hakları ve diğer cari harcamalar olduğunu kaydettiler.
TERS EV 30 LİRA
Bu arada Ters Ev’i ziyaret ücreti yeniden belirlendi. Buna göre Ters Ev ziyaret ücreti 30 lira olurken, öğrenci 15, yabancı turist için 50 lira oldu.
Türkiye‘de İstanbul, Antalya, Karabük, Kayseri ve Antalya’daki Ters Ev ücretleri 55 ile 85 lira arasında uygulanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.