BÜYÜKŞEHİR BAYRAM TEDBİRLERİNİ ALDI

Okuma Süresi:1 Dakika, 45 Saniye

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı için gerekli olan tüm tedbirleri aldı. Büyükşehir Belediyesi, OSKİ, zabıta ve cenaze hizmetleri kapsamında bayram tatili boyunca hangi hizmetlerin verileceği konusunda kamuoyunu bilgilendirdi.

 

ŞİKÂYETLER ANINDA DEĞERLENDİRİLECEK

 

Vatandaşların Ramazan Bayramı’nı rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alındığının ifade edildiği açıklamada, Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerin bayram öncesi ve bayram tatili boyunca halkın sağlığı ve huzurunu ilgilendiren konularda kontrollerini aralıksız sürdürecekleri ve kendilerine gelecek istek ve şikâyetleri anında değerlendirecekleri belirtildi.

 

DENETİMLER ARTIRILDI

 

Zabıta ekipleri bayram öncesinde iş yerlerinde ruhsat, iş yeri fiziki durumu, hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihi konularında denetimler yaptı. Denetimler kapsamında işletmelere halk sağlığının önemi konusunda açıklamada bulunan ekipler, kurallara uyan iş yerlerine teşekkür ederken uymayan işletmelerin ise takipçisi olacaklarını belirtti. Halk sağlığı için denetimlerini 7/24 sürdüren ekipler, vatandaşın şikâyetleri noktasında kendilerine “153 Zabıta Şikâyet Hattı”nı ve 444 10 52 No’lu telefonu arayarak ulaşmasını istedi.

 

MEZARLIKLARDA KUR’AN-I KERİM OKUNACAK

 

Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesinde kendi sorumluluğunda bulunan mezarlıklarda genel bakım ve temizlik çalışması gerçekleştirdi. 19 ilçe şehir mezarlıklarında da Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okunacak.

 

7/24 CENAZE HİZMETİ VERİLECEK

 

Bayram boyunca Büyükşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğünün 19 ilçede cenaze hizmetlerinin devam edeceğinin belirtildiği bilgilendirmede, “Büyükşehir Belediyemiz bayram boyunca cenaze ve itfaiye hizmetlerinde de gerekli önlemleri almıştır. Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımız ALO 188 hattını arayabilir ya da ilgili ilçede görevli olan personellerimize ulaşabilir, Büyükşehir Belediyemizin (0452) 234 86 98 No’lu telefonunu arayarak bilgi alabilir. Vatandaşlarımız hastane, özel sağlık kuruluşları, adli tıp veya aile hekimlerinden almış oldukları Ölüm Belgesini (Defin Ruhsatı) getirdikleri takdirde birimlerimizde görevli personellerimiz kendilerine yardımcı olacaktır” açıklaması yapıldı.

CENAZE HİZMETLERİ İÇİN HİÇBİR ÜCRET ALINMIYOR

 

Yapılan açıklamada, il sınırları içerisinde verilen cenaze hizmetlerinde cenaze yıkama, kefen, mezar tahtası ve cenaze nakillerinden ücret alınmadığı ve bu hizmetlerin Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı belirtildi.

 

OSKİ 19 İLÇEDE MESAİDE OLACAK

Alınan tedbirler kapsamında 19 ilçede mesaide olacak olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) 219 ekiple bayram süresi boyunca mesaide olacak. Vatandaşlar arıza ve ihbar için 185 hattını arayabilirler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.