MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Okuma Süresi:52 Saniye
Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelindeki mezarlık ve şehitliklerde bayram öncesi temizlik ve bakım onarım çalışmalarını sıkılaştırdı. Bayram süresince vatandaşların rahatlıkla kabir ziyaretlerini yapabilmesi için seferber olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mezarlıkların içerisindeki yabani ot temizliklerinin yanı sıra yürüyüş yolları ve ağaçların da bakımlarını gerçekleştiriyor.
Türkiye ortalamasının üzerinde 3 bin 625 mezarlık bulunan Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından belli aralıklarla bakım ve onarım çalışması yapılarak halkın manevi değerlerine sahip çıkılıyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri Ramazan Bayramı öncesi, mahalle muhtarları ile işbirliği içerisinde mezarlıkların genel temizlik ve bakım onarım çalışmalarına ağırlık verdi.
BÜYÜKŞEHİRDEN BAYRAM MESAİSİ
Ekipler, 19 ilçede ihtiyaç duyulan mezarlık alanlarında temizlik, ot biçme ve bakım onarım çalışması yaparak bayrama sayılı günler kala mezarlıkları hazır hale getirdi. Ekipler mezarlıklarda bulunan şehit mezarlarının bakımlarının yanı sıra bayrak değişimlerini de gerçekleştirdi.
19 İLÇE MEZARLIĞINDA KUR’AN-I KERİM OKUNACAK
Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan görevliler tarafından Arefe ve Ramazan Bayramı süresince şehir mezarlıklarında Kur’an-ı Kerim okunacak. Böylelikle mezarlıklar bayram süresince duasız kalmayacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.