GENÇLERİN İSTİHDAM KAPISI KENT MOBİLYASI ÜRETİM ATÖLYESİ BELEDİYEYE KAZANÇ SAĞLAYACAK

Okuma Süresi:1 Dakika, 54 Saniye
GAYEMİZ, KENT MOBİLYALARINI GENÇLERİMİZLE ÜRETEREK ATÖLYEYİ FABRİKA’YA DÖNÜŞTÜRMEK
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,
Gençlerin istihdam kapısı olan Kent Mobilyaları Üretim Atölyesi’nde üretilen ürünlerin satılarak belediye kazanç sağlayacaklarını kaydetti.
Gençlik faaliyetleri girişimcilik kategorisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görülen Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hibe almaya hak kazanan “Gençlerin Gücü Fatsa’nın Gücü” projesinde eğitimler sürüyor.
GENÇLERİN İSTİHDAMINA VE EKONOMİK KALKINMAYA YÖNELİK ÖNEMLİ HAMLE
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, Belediye Meclis Üyesi Abdullah Coci ile birlikte belediyenin kendi imalathanesi olan Kent Üretim Mobilyaları Üretim Atölyesi’ne giderek gençlerle görüştü. Gençlerle atölyede yapılan çalışmalarla ilgili sohbet eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Gençlerin istihdamı konusunda ekonomik kalkınmaya yönelik önemli bir projenin sonuçlarını görmeye başladıklarını ifade etti.
GENÇLERİN ENERJİSİYLE KARADENİZDE
MOBİLYALARI SERİ ÜRETEN TEK BELEDİYE OLACAĞIZ.
Gençlerin enerjisiyle Karadeniz’de kent mobilyalarını seri üreten tek belediye olacaklarını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Gençlerin Gücü Fatsa’nın Gücü” projesi ile hem belediyenin hem de çevre il ve ilçe belediyelerinin kent mobilyaları ihtiyacını karşılamak amacıyla kurduğumuz kent mobilyaları üretim atölyemiz önemli bir misyon üstlenmektedir. Kendi imalathanemiz olan atölyemiz istihdam kapısı olacak. Şehrimizde ikamet eden gençlerimizi istihdam edeceğiz.” dedi.
ÜRETİME GEÇEREK MEYVELERİNİ VEREN GENÇLERİN GÜCÜ PROJEMİZ GURUR VERİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görülen Gençlerin Gücü Fatsa’nın Gücü projesinin gurur vesilesi olduğunu ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Hibe kapsamında 2 buçuk milyon TL olan “Gençlerin Gücü, Fatsa’nın Gücü” projesi ile Kent Mobilyaları Üretim Atölyemizdeki üretime gençlerimizin gücünün çok büyük. Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde 10 tane genç kardeşimizi bu proje kapsamında istihdam ediyoruz. Projemizin deneme üretimlerine başladık. Oturma bankları, piknik masaları, çatılı piknik masaları, kamelya, çiçeklik, ve çocuk parkı üretimi gerçekleştiriyoruz. Çok şükür ortaya ürünler meyvesini göstermeye başladı. Bugün bir atölye kapsamında yapılan proje, yarın bir fabrikaya dönüşebilir. Buradan çıkacak olan işlerin kurumsallığı çok önemli. Belki, Fatsa ve çevre ilçelerimizin kent mobilyalarını üretmekle kurmuş olduğumuz hayal, yarın farklı illere satışlar yapabileceğimiz bir fabrikaya dönüşebilir. Proje, tamamen genç kardeşlerimizin emekleriyle oluşacak. Projemizin amacı, şehrimizde kent mobilyalarını gençlerimizle üreterek, bu atölyeyi geliştirerek büyütmek. Gençlerimizin hayali üzerine koyacağı emek, göstereceği gayret ile atölyeyi fabrikaya dönüştürme noktasında sağlayacağımız tüm imkanları seferber etmeye hazırız. Bu projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.